Gabrielės Blogas
dalykėliai.lt

Grikių ir kefyro dieta

2014-02-23

foto

Pastebėjau, kad jau kurį laiką visai nebekontroliuoju savęs ir valgau viską iš eilės. Iš to pertekliaus ne tik priaugau truputį svorio, tačiau ir maistas pasidarė nelabai skanus. Kad leisčiau savo organizmui atsigauti, išsivalyti bei vėl susigrąžinčiau meilę skanėstams, nuspręndžiau pasilaikyti griežtesnės dietos. Per savaitę numečiau kelis kilogramus ir dietos metu jaučiausi visai neblogai. Mano Withings svarstyklės rodė, kad iš numesto svorio - 1,2kg yra riebalai. Sunkoka buvo tik vyrui atskirus pietus ruošti, tačiau pagelbėjo tai, jog nebuvau labai alkana.

Pasirinkau grikių ir kefyro dietą, nes turiu gana stiprią valią, labai mėgstu abu maisto produktus, be to žinojau, kad nepritrūksiu jėgų sportuoti, nes grikių galima valgyti tiek, kiek tik norisi, o jie gana kaloringi. Abu produktai mums naudingi - grikiuose gausu angliavandenių, mineralų, B bei P grupės vitaminų. Kefyras turi nemažai kalcio ir baltymų, gerina viršinimo veiklą. Aš padariau sau išimtį ir kefyro gėriau tiek, kiek tilpo, nors kažkur skaičiau, kad per parą galima išgerti tik vieną stiklinę. Atkreipkite dėmesį, kad kruopos turi būti ne virtos, o užplikytos verdančiu vandeniu ir išbrinkintos. Tada išlieka visi vitaminai, o organizmas išnaudoja daug daugiau energijos jas virškindamas.

* I diena: suvartojau apie 1600kcal, -700g

* II diena: suvartojau apie 1200kcal, -3,2kg

* III diena: suvartojau apie 1400kcal, +2,6kg

* IV diena: suvartojau apie 1200kcal, -5,2kg

* V diena: suvartojau apie 1500kcal, +4,6kg

* VI diena: suvartojau apie 1200kcal, 0kg

* VII diena: suvartojau apie 1500kcal, -100g

* Viso: -2kg

Nepamirškit, jog bet kokia griežta dieta gali būti kenksminga, o ‘atleidus vadeles’ vėl sugrįžta visi kilogramai. Lėtai numesti svorį yra daug efektingiau, todėl nereikia savęs kankinti ir valgyti per mažai, juk nenorim, kad lėtėtų mūsų medžiagų apykaita. Geriau lieknėti riebalų, o ne raumenų ir skysčių sąskaita. Aš savęs ‘nebaudžiau’ ir kalorijų sunaudojau gal dvigubai daugiau nei žmonės įprastai tai daro grikių dietos metu.

Aš šios dietos atsisakyti neketinu ir toliau, tačiau pasmaguriauti kelis kartus per savaitę būtinai sau leisiu. :) Sėkmės!

Pirmadienis. Šuniukas pribėga prie dubenėlio:
- Ooooooo, grikiai!!!
Antradienis:
- Ooo, grikiai!
Trečiadienis:
- O, grikiai…
Ketvirtadienis:
- Grikiai…
Penktadienis:
- Grikiai…
Šeštadienis:
- Tuščia…
Sekmadienis:
- Mmm, tuščia…
Pirmadienis:
- Ooooooo, grikiaiiiii!!!

Su meile, Gabrielė

comments powered by Disqus