Gabrielės Blogas
dalykėliai.lt

Velykiniai margučiai

2014-03-25

foto

Štai tokius ir dar gražesnius, dailesnius margučius galite sukurti, jei tik turite trupučiuką kruopštumo. Viskas labai paprasta. Reikia vos kelių dalykėlių: žirklių, virtuvinio teptuko, popierinių servetėlių, kelių virtų kiaušinių ir žalio, paplakto kiaušinio baltymo.

Nesu tikra, bet ši idėja lyg ir priklauso poniutei Marthai Stewart. Tai kažkas panašaus į dekupažą, tačiau daug pigiau ir paprasčiau, todėl tokia mintis mane ir sudomino. Pabandžiau.

foto

Nuo servetėlių atsargiai nuplėšiame patį viršutinį, spalvotą sluoksnį. Padaliname jį į kelias dalis. Sukarpome į maždaug tokio dydžio kvadratėlius, kad užtektų apgobti kiaušinio paviršių.

foto

Imame po vieną virtą kiaušinį, pridedame gabalėlį popierinės servetėlės ir po truputį ją prilipdome, atsargiai tepdami paviršių paplaktu baltymu. Servetėlės perteklių nukerpame ir pirštais užlyginame kraštelius.

Viską darome labai atsargiai, ramiai ir susikaupę. Stipriai rankomis margučio nespaudžiame, nes drėgna servetėlė gali lengvai įplyšti. Stengiamės, kad virtuvinis šepetėlis būtų vos vos sudrėkintas baltymo plakiniu. Kad servetėlė priliptų, reikia labai nedidelio jo kiekio.

foto

Pirmieji mano margučiai, švelniai tariant, atrodė prastai, tačiau su lig kiekvienu kiaušiniu mano ranka vis labiau įgusdavo ir galutinis variantas buvo gana dailus. Todėl nenusiminkite, jei pirmasis bandymas bus šiek tiek nevykęs, nenuleiskite rankų :-)

Geriau rinkitės servetėles su nesimetriškais raštais. Jei kartais popierėlis pasigarankščiuotų - ne taip kris į akis.

Su meile, Gabrielė

comments powered by Disqus