Gabrielės Blogas
dalykėliai.lt

Postcrossing

2014-06-22

foto

Ar norėtume atidaryti savo pašto dėžutę ir kaskart rasti po atviruką iš skirtingo pasaulio krašto? Atviruką, skirtą Jums. Užrašytą žmogaus, kuris skyrė savo energijos ir laiko, kad praskaidrintų Jums dieną. Aš, kai buvau dar paauglė, būtent tokia mintimi susižavėjau ir užsiregistravau Postcrossing puslapyje. Keičiausi atvirukais apie metus. Mielus sau atvirukus įdėdavau į naujas knygas, kaip jų skirtukus, o paėmus į rankas vis kitą skaitinį - atviruką prisimindavau ir ‘draugaudavau’ su juo visus kelis šimtus puslapių, kol knygą skaityti pabaigdavau. Po truputį šį projektą apleidau ir prisiminiau tik po kelerių metų, kai ėmiau ieškoti skirtuko savo pradėtai skaityti knygai. POSTCROSSING - šovė į galvą mintis ir pripuoliau jungtis prie savo seno profilio.

Esmė tokia, kad reikia užpildyti nedidelę anketą ir puslapyje prisiregistruoti. Kai norėsite išsiųsti atviruką, programa sugeneruos atsitiktinį adresą ir parodys to žmogaus anketą. Joje galėsite rasti šiek tiek informacijos apie vartotoją, kad galėtumėte (o tai jau jūsų sąžinės reikalas) išrinkti tokį atviruką, kokiu tikrai nudžiuginsite jo gavėją. Kai atvirukas pasieks savo kelionės tikslą, jūsų adresą programa sugeneruos kažkam kitam, kam - sužinosite tik jį gavę ir užregistravę nurodytą identifikacijos kodą. Iš pradžių, vienu metu galėsite siųsti, regis, penkis atvirukus, bet su laiku, siuntimų gausą galėsite padidinti. Kuo daugiau išsiųsite, tuo daugiau ir gausite.

Idėja, mano galva, labai puiki. Viršutinėje nuotraukoje matote atvirukus, kuriuos gegužės mėnesį išsiunčiau aš pati, o apatinėje nuotraukoje rodau gautus atvirukus. Šį kartą džiaugsmai pas mane atkeliavo iš Amerikos, Belgijos, Olandijos ir net du kartus iš Vokietijos. Perskaitysiu kelias knygas, o kai pritrūks puslapių skirtukų - vėl jungsiuos prie postcrossing.com :)

Labai norėjau šiuo užsiėmimu pasidalinti su visais. Žinokit, kad tikrai smagu ryte gerti kavą ir skaityti man užrašytą atviruką su mielais, nors ir nepažįstamų žmonių, palinkėjimais. Jei biudžetas neleidžia leisti daug pinigėlių tokiems nuotaikų praskaidrinimams, ne bėda - išsiųskite vieną atvirutę per mėnesį, tereikės skirti apie penkis litus, tačiau kai gausite atvirutę mainais, ji bus dar labiau laukta ir ypatingesnė. Manau, kad tai būtų puikus užsiėmimas su vaikais. Kartu rinkti, užrašyti, išsiųsti vokus, o vėliau laukti kas atkeliaus pas jus - skamba smagiai, taip? Galite savo anketoje paminėti, jog laukiate vaikiškos ir spalvingos atvirutės, pavyzdžiui, su princese, ar šuniukų fotografijomis. Gal jūsų sūnus/dukra ims jas kolekcionuoti? :)

Beje, ar įdomu kokius atvirukus siųsiu ir gausiu kitais mėnesiais? Į kokias šalis, kokių pageidavimų turi žmonės, ar atsižvelgia į maniškius… Kur rasti gražių atvirukų, jų kainos ir pan.

Žodžiu, tik mestelėjau kelias mintis. Linkiu visiems smagių ir saulėtų Joninių!

Lietuvos pašto tarifai paįdomavimui.

foto

Su meile, Gabrielė.

comments powered by Disqus