Gabrielės Blogas
dalykėliai.lt

Rankinis lėktuvo bagažas

2014-09-13

foto

Tiesiog noriu pasidalinti savo rankinio bagažo organizavimo būdais. Čia ne tas atvejis, kai vien su rankiniu bagažu reikia išvykti bent savaitei. Jei kur nors skrendu daugiau kaip trims dienoms, tai savo daiktus kraunu į lagaminą. O trumpam laikui man užtenka talpios kuprinės. Vistik net ir trumpiausiam laikui man norisi įsidėti nemažai kosmetikos, kas kartais tampa sunki užduotis net ir su ta talpia kuprine, todėl turiu kelis būdus tvarkingai viską susidėti net ir per daug nesispaudžiant bei vietos pernelyg netaupant.

Vienas keblus dalykas yra rankinio bagažo skysčiai, kur jie talpinami, bei tai, kas apskritai yra traktuojama skysčiais. Įvairios skrydžių kompanijos turi skirtingas nuostatas, tačiau beveik visur galioja vieno litro taisyklė, su atskirais buteliukais, kurie negali būti didesnės, nei 100ml talpos ir visi turi būti sudėti į vieną sandarų, užsegamą maišelį. Kadangi visa mano kosmetika netelpa į vieną maišelį, tai suskirstau ją į dvi dalis.

foto

  1. Pirmojoje dalyje stengiuos sudėti viską, ką, mano nuomone, būtų galima vadinti skysčiais: blakstienų tušą, akių pravedimą, mini pakuotes (taupau vietą) šampūno, kondicionieriaus, kūno losjono, dušo gelio, kvepalų ir rankų kremo. Taip pat kremų mėginėlius (kiekvienai dienai po vieną), maskuoklį, lūpų balzamą (kuris atstoja ir lūpdažį), bepasibaigiantį CC kremą bei dantų pastą ir dezodorantą. Kai kuriuos dalykėlius kelionės pabaigoje galiu išnaudoti ir išmesti, tada atgal skrisdama sutaupau vietos, arba įsidedu naujai kelionėje pirktos kosmetikos.

foto

  1. Antrojoje dalyje į krepšelį susidedu, mano nuomone, skysčiais netraktuotinus daiktus. Makiažo šepetėlius, dantų šepetuką, antakių ir skruostų dažus, blakstienų rietiklį ir t.t. Antrosios dalies krepšelio per daiktų patikrą net neištraukiu ir niekada nebuvau paprašyta tą turinį parodyti.

foto

Apatinių kelnaičių įsidedu gerokai daugiau nei man gali prireikti, nes taip jaučiuosi gerokai saugesnė :) Jos, susukus į mažus kamuoliukus, užima labai nedaug vietos. Kelnaites, papildomą liemenėlę (jei reikia) ir ploną, lengvai susipaudžiančią pižamą, sudedu į vieną užsegamą krepšelį. Manau tam puikiai tiktų ir paprasta talpesnė kosmetinė.

foto

Į mažesnį kuprinės skyrelį įsidedu kišeninį veidrodėlį, šepetį, rašiklį, mėtinukus, nagų dildę ir akinius nuo saulės. Kartais dar namų raktus, telefoną.

foto

Kadangi mano veidrodėlis turi nedidelį dėkliuką, visada į jį įstumiu tabletę nuo skausmo ir kelis pleistriukus. MUST HAVE.

foto

Išskrendant atgal, iš mano dviejų skaidrių krepšelių, lieka tik vienas, nes sunaudotas kosmetikos miniatiūras išmetu. Tada telpa net keli nauji pirkinukai. Kartais dar palieku ir mažai vertės turinčius dalykėlius, tokius kaip dezodorantą (jei jau vietos visai nedaug).

foto

Į kurpinės dugną sudedu tvarkingai sulankstytus drabužius (kelias bliuskutes ir kelis megztinius, kelių dienų kelionėje man dažniausiai užtenka vienų džinsų). Šone įkišu apatinių krepšelį, o pačiame priekyje ir ant viršaus - tuo metu skaitomą knygą (be jos kelionėje nei žingsnio), kosmetiką ir fotoaparatą, kad prireikus, be problemų ir greitai juos galėčiau išimti.

foto

Į striukės, švarkelio kišenes įsidedu lėktuvo bilietą, ausinukus ir telefoną. Na gerai, dar kartais ir porą saldainių.

Išties, tai kelionės tikslas dažnai koreguoja ir bagažo turinį. Štai šį kartą man neprireikė nešiojamojo kompiuterio, tačiau būčiau puikiai jį sutalpinus, jei neimčiau didelio fotoaparato (šį sykį paėmiau, nes norėjau įamžinti kelis dalykėlius blogui, šiaip jau nuotraukoms man užtenka ir telefono). Telefono kroviklį, kuris tinka ir mano aparatui, įsidėjo mano vyras. Apatiniai, sakyčiau, taip pat šiek tiek priklauso nuo kelionės tikslo, oro, progos… :) Bet esmė lieka ta pati. Toks mano rankinis bagažas dar NIEKADA neviršyjo leistino (+-10kg) svorio. Visada likdavo vietos keliems duty free pirkiniams ir nesukėlė jokių nepatogumų. PATOGUMAS yra mano kelionių prioritetas nr.1. Todėl keliaujant ilgesniam laikotarpiui patariu nepagailėti pinigėlių ir užsisakyti papildomo bagažo. Patikėkit kiek energijos ir nervų sutaupysit.

Tikiuosi, kad bent kažkiek šis mano įrašas bus kam nors naudingas. Iki greito!

Beje, labai naudingas ir informatyvus straipsniukas apie rankinį bagažą yra Makaliaus svetainėje

Su meile, Gabrielė.

comments powered by Disqus