Gabrielės Blogas
dalykėliai.lt

Dantų priežiūros rutina

2015-06-09

Photo

Balta šypsena ir lygūs dantukai man yra gražiausia, kas gali puošti žmogaus veidą. Nesugalvoju JOKIOS pateisinamos priežasties, kodėl būtų galima savo dantis apleisti. Gal ir per šiurkščiai pasakysiu, bet jei kažkas nesugeba susitvarkyti savo burnos, tai kaip gali susitvarkyti gyvenimą, kur pirmi įspūdžiai tokie svarbūs… Nenoriu nieko įžeisti, tačiau šiuo atveju, mano nuomonė yra labai kategoriška.

Ir nereikia, kaip pamišusiam, ieškoti dantų šepetėlio po kiekvieno kąsnio.Pradėkim nuo dviejų kartų per dieną. Ryte ir vakare. Jokių išimčių. Visi odontologai patvirtins, kad geriausia, ką galite savo dantims duoti, tai juos reguliariai valytis.

Žinau, kad daug kas jaučią neapsakomą baimę dantisto kėdei. Bet ar pastebėjot, kas išties bijo labiausiai? O juk tie, kurie galvoja, kad dantys tikrai bus išgedę, nes seniai lankėsi pas dantistą, čia geresniu atveju. Blogesnis atvejis tada, kad žmogus į gydytoją kreipiasi jau su kokia nors infekcija, o nemalonus gydymas brangus ir neišvengiamas.

Aš dantis pasitikrinu kartą, arba du, per metus. Ir žinot kodėl nebijau? Nes per tokį laiką atsiradusią skylutę, man neskausmingai sutvarko per kelias minutes. Arba išvis neranda prie ko prikibti. Daugelyje klinikų apžiūra nieko nekainuoja, vadinasi, galiu grįžti namo labai greitai, neišleidusi nei cento.

Vaikystėje mano patirtis su odontologais buvo labai skausminga. Bet tik todėl, kad (‘ačiū’’ savo mamai) dantukus man taisydavo be jokio nuskausminimo. Sakydavo, kad galiu pakentėti. Taip pat žadėdavo, kad jei neverksiu, man nupirks naują žaislą. Pasakymas, kad reikės neverkti, man savaime jau sukeldavo nemalonias emocijas. Klausiau savęs, kas tai per kankinimų vieta, jei žmonės ten verkia? Apart, mano nuomone, mamos padarytos klaidelės, ji taip pat puikiai man mokėjo įteigti, kad dantis prižiūrėti taip pat svarbu ir natūralu, kaip pavalgyti pusryčius, arba susišukuoti plaukus. Po VIENINTELIO, pirmo neskausmingo, vizito pas gerą odontologą (reikėjo pakeisti per daug metų atlaisvėjusias plombas), visos nemalonios emocijos išgaravo.

MANO PATARIMAS visiems, kurie skaito šį įrašą - pradėkit valytis dantis, pas higienistą pasidarykit burnos higieną (tikrai nieko skausmingo), iš pagrindų susitaisykit visus dantukus, net jei gydymas būtų didysis metų planas. O tada jų neapleiskit, pamatysite koks smagus bus paprastas odontologo patikrinimas po pusmečio.

Jei profesionaliai higienai visai neturite pinigėlių, užsirašykit pas odontologijos studentus. Nebijokite, juos prižiūrintis patyręs žmogus, neleis padaryti jokių klaidelių.

Galėčiau apie tai kalbėti neužsičiaupdama (mano draugų rate ne vienas odontologas, todėl dažnai ir kalbu), tačiau gal bus vertingiau, jei tiesiog papasakosiu apie savo dantų higienos rutiną. Vienintelis dalykas, ką dar noriu padaryti, tai šiek tiek juos pasibalinti. Net nuotraukoje matosi, kad iltiniai labiau pageltę. Kolkas neapsisprendžiu kokiu būdu, todėl pradėjau nuo pačių paprasčiausių, turbūt mažiausiai veiksmingų priemonių.

Photo

Pirmiausiai tai valymas dantų šepetėliu. Valausi dantis… tiesą sakant, tai dažnokai. Tris-penkis kartus per dieną. Nesu pamišusi, jei negerčiau daug kavos ir arbatos, valyčiausi juos tik rytais ir vakarais, tačiau negaliu pakęsti savo pašiurkštėjusių dantų, burnos kvapo - viso to šlykštaus jausmo, kai išgeriu puodelį kavos. Jei tik turiu galimybę, bėgu išsivalyti. Jei tokios galimybės nėra, pakramtau becukrės gumos, arba sučiulpiu mėtinuką.

Paskutinį mėnesį naudojau Colgate Max One Optic dantų pastą. Nieko ypatingo pasakyti apie ją neturiu. Man labai patiko kaip atrodo jos pakuotė, ir gausus putojimas. Nepatiko, tie optinės apgaulės efekto, mėlyni grūdeliai, kurie palieka žymes kriauklėje (šveičiu kiekvieną dieną), o kartais ir pilnai neištirpsta dantų tarpeliuose. Ir mėlynuoja. :)

Tai pat išbandžiau ir naują Colgate šepetėlį. Rašo, kad jis vidutiniškai kietas. Tačiau man pasirodė, kad laaabai šiurkštus. Išsivalius dantis, iškart ėmė skaudėti dantenas. Tiesa, tas jo šiurkštumas man pridavė ir kažkiek jausmo, kad dantys švaresni, nei išsivalius įprastu šepetėliu, todėl šį pasilikau. Naudoju kelis kartus per savaitę.

Kasdieniam naudojimui renkuosi savo MYLIMĄ Curaprox firmos šepetėlį. Labai gražų, minkštutį. Tikriausiai, iki mirties liksiu jo gerbėja. Kolkas, tai geriausias šepetėlis, kokį esu bandžiusi. Perku vaistinėje. Pažiūrėkit kokie mieli šie, skirti porelei. Arba šie vasariniai! Geriausia, ką galiu Jums parekomenduoti.

Tiesa, pamiršau paminėti, kad maždaug kartą per mėnesį, kruopščiai išsivalau dantis su valgomąja soda. Taip mane vaikystėje mokė tėvai. Net profesionali dantų higiena man kažkada buvo atlikta naudojant sodą. Ja išsivalius, dantukai jaučiasi švaresni, baltesni. Tik nereikia persistengti.

Dantų siūlą naudoju gana retai. Dažniausiai tais atvejais, kai per dieną valgau kažką labai… na tokio, kas lenda į tarpdančius. Pavyzdžiui, aguonų pyragą, arba popkornus.

Dalykas, ko negaliu praleisti, ką naudoju vieną, arba du kartus į dieną - burnos skalavimo skystis. Ar reikia pasakoti koks jis naudingas? OK. Jis apsaugo mūsų dantukus nuo apnašų susidarymo (daug veiksmingiau, nei vien dantų pasta), padeda pašalinti nereikalingus mikrobus. O man maloniausia dalis - suteikia gaivumo pojūtį. Ir pasitikėjimo savimi, žinoma. Galima drąsiai bučiuotis. :))

Iki šiol, visus skalavimo skysčių laurus, mano akyse, buvo pelnęs Listerine. Labai aštrus, bet kai pripranti, tai tampa pliusu, suteikia nuostabų švaros pojūtį.

Neseniai pabandžiau skalavimo skystį iš Oriflame, fui. Man pasirodė, kad suuuper saldaus šleikštaus skonio, be to, nepajaučiau, kad ką nors darytų. Nei to gaivos jausmo, nei ką… Tikriausiai nepabaigsiu naudoti. O toks didelis buteliukas… Gaila.

Bet žinot ką? Jau beveik baigiu sunaudoti Colgate Max White One skalavimo skystį. Nėra nei labai aštrus, nei per saldus. Kažkas per viduriuką. Ir man tikrai pasirodė, kad mano dantys pasidarė baltesni. Sunku objektyviai įvertinti. Jei pabaltėjo, tai tikriausiai nedaug. Gal čia psichologinė įtaigą sau, bet bliamba, tikrai man patinka. Jei pabandysit, o patariu, tai vėliau palikit savo atsiliepimą. Būtų labai įdomu.

Šiam kartui tiek.

P.S. Pabaikit sakinį - ‘Žmonės su išpuvusiais dantim yra…’ ?

Photo

Su meile, Gabrielė

comments powered by Disqus