Gabrielės Blogas
dalykėliai.lt

Akiniai darbui kompiuteriu

2017-01-05

oblueakiniai

Štai ir susitinkam naujaisiais metais. Negaliu patikėti, kad archyve įrašai jau kaupiasi ketverius metus iš eilės. Jaučiu, kad ateina metas pokyčiams. Kokiems? Matysim… :)

Atkeliavau su trumpu pasakojimu apie akinius, skirtus darbui kompiuteriu, kuriuos gavau dar prieš Kalėdas. Su manimi susisieke Optometrijos centro atstovė ir pasiūlė išmėginti akinius, kurie neutralizuoja ekranų skleidžiamą mėlyną šviesą, padeda žmonėms, kurie dirba prie kompiuterių, dienos pabaigoje nejausti diskomforto jausmo dėl pavargusių akių. Susitarėme, kad aš išsirinksiu akinių modelį, o juos pabandžiusi, apie viską papasakosiu savo tinklaraštyje.

Rašo, kad tokie akiniai tinka ir žmonėms, kurie neturi jokių regos sutrikimų (akinių yra ir be dioptrijų), kitaip tariant - VISIEMS. Apsaugo akis nuo įtampos, sumažina nuovargio jausmą, atspindžius, pagerina savijautą… Žodžiu, ko tik nedaro.

Mano asmeninė nuomonė, kaip visada, subjektyvi. Aš pasakoju vien tik apie savo pastebėjimus, kaip man tai tiko. Pagrindinis dalykas, kurį pastebėjau, yra tas, kad akiniai ne šiaip sau blokuoja mėlyną šviesą, o labai rimtai ir stipriai. Taip, kad žiūrint pro juos, vaizdas atrodo tikrai gelsvas. (Jei čia nespėsiu, būtinai įkelsiu pavyzdį, kaip tai atrodo, į komentarus po nuotrauka pristatančia šį mano pasakojimą FB.)

Kaip visada, tas, kas turi pliusų, turi ir minusų.

Pliusas tas, kad akiniai labai lengvučiai ir patogūs ant nosies. Manau, kad atrodo stilingai (pasirinkau “Oblue” rudais rėmeliais, dydis M), lengva priderinti prie bet kokios aprangos. Tiks ir tokiu atveju, jei žiūrite į tai ne per rimčiausiai, tiesiog norite susikurti mokinukės įvaizdį. :)

Ką galiu pasakyti dėl jų poveikio? Gi nieko. Aš nuoširdžiai nepastebėjau, kad imčiau jaustis kaip nors geriau. Va, kad ir dabar (16:00), nuo ryto sėdžiu prilipusi prie ekrano. Su akiniais. Akys pavargę, norisi pailsėti? Taip. Be visa ko, nusiimti akinius man tampa net savotiška atgaiva, nes jaučiu, kad ir vėl pradedu matyti spalvas! Lyg patalpoje būčiau sėdėjusi su akiniais nuo saulės. Be jų, visas pasaulis kažkoks ryškesnis. Panašiai kaip pablukusią nuotrauką paretušavus ir paryškinus spalvas, ji suspindi visai kitaip! Jaučiu, kad mano bandymas (nuoširdžiai juos dėvėjau darbo dienomis:)) nešioti šiuos akinius yra truputį… kažkoks nepavykęs.

Yra ir kita medalio pusė. Kaip jau sakiau, mano nuomonė subjektyvi. Aš niekada neturėjau super jautrių akių. Jos niekada po ilgos dienos nebuvo itin paraudę, niekada neašarojo. Neseniai apie šiuos akinius kalbėjomės su drauge, ji sakė, kad jau po kelių valandų darbe jos akys tampa išvarvėjusios ir raudonos. Tai gal aš neturiu problemos, kurią reiktų spręsti, o tik įsivaizduoju? Kai vakarais skauda galvą (ir t.t.), dažniausiai viską nurašau alkiui, arba per mažam vandens gėrimui. Gal taip ir yra? Jaučiuosi truputį pasimetusi, nes apart akinukų išvaizdos, neturiu pasakyti nieko gero.

Nežinau kodėl nepavyksta rasti konkretaus modelio jų elektroninėje parduotuvėje. Yra tik firmos Blue Control, o štai Oblue ir nerandu. Bet kuriuo atveju, artimiausias modelis mano akiniams, tikriausiai būtų šis, už 39€.

Ai, tiesa, jei jau taip smulkiai skaityti akinių aprašymą ir bandyti jį susieti su savo pojūčiais, galiu pasakyti, kad miego kokybė tikrai pagerėjo. Maždaug nuo tada, kai nešioju akinius. Tačiau tuo pat metu nusprendžiau ir stipriai sumažinti išgeriamos kavos kiekį per dieną. Kas patikrins nuo ko IŠ TIESŲ mano miegas tapo geresnis? Gali būti ir abu variantai.

oblueakiniai

oblueakiniai

Su meile, Gabrielė

comments powered by Disqus