Gabrielės Blogas
dalykėliai.lt

Jos vardas Birutė

2015-08-09

pekinukas

Prieš beveik penkerius metus mūsų šeimą papildė maža pūkuotukė. Tada dar neįsivaizdavau, kad ji mums taps tokia svarbi, tokia nepakartojama, tokia vienintelė…

Atrodo, ji savo naujųjų namų visai nebijojo, nuo pirmos dienos jautėsi visa ko šeimininkė, su dviem tarnais - manim ir mano vyru.

Juokavome ir kvietėme ją įvairiais vardais. Į žodį Birutė ji reagavo ypatingai, lyg būtų jai skirtas signalas ateiti. :) Maniau, kad Birute ji pabus tol, kol sugalvosime ką nors tinkamesnio, tačiau patys nepajutome kaip naujus vardus galvoti apskritai nustojome.

Nesupraskit klaidingai, tuo visai nenoriu parodyti nepagarbos visoms nuostabioms pasaulio Birutėms, moterims ir merginoms. Šis vardas man gražus, visai nenoriu nieko įžeisti. Šiek tiek ironiška, kad mūsų šuo mums tapo kaip vaikas.

Jei kur išvažiuojame, tai ir ji kartu šoka į automobilį. Jei sėdame prie stalo, tai ir ji ropščias kaip vaikutis ant kelių. Jei su vyru pasibučiuojame, tai ir Birutė stiebiasi per vidurį. Kiekvieną kartą, kai kuris nors išeiname iš namų, ji staigiai šoka prie lango, kad galėtų palydėti akimis ir žiūrėti kuria kryptimi patraukiame. Ji dalyvauja VISUR.

Ilgiausias tarpas, kai nesimatėme, buvo gal trumpas mėnesis. Su vyru keliavome paatostogauti į Ameriką, o šuns nesinorėjo kankinti, kelionė lėktuvu būtų baisus stresas. Į atostogų pabaigą, visos kalbos nuolat pasisukdavo apie mūsų Birutę, pasiilgome jos beprotiškai. Kai grįžome, ji nė per žingsnį nuo manęs nesitraukė dar kokį mėnesį, vos išeinant pro duris, imdavo cypti. Gaila, kad nesuprasdavo, kai sakydavau, jog greitai grįšiu. Tada nusprendėme, kad tokių ilgų atostogų be jos jau neturėsime. Nebent savaitei, ne daugiau.

pekinukas

Praėjusį rudenį, kai kukulė pradėjo rujoti, nusprendėme surasti jai porą. Jau kuris laikas Birutė savo žaislinę karvytę bandydavo kišti po pilvuku ir maitinti. Pamanėme, kad jau pats tas metas jai susilaukti tikrų vaikučių.

Kai pasikalbėjome su veterinaru, iš jo žodžių supratome, kad visas procesas ne toks jau ir lengvas. Kiti net kraujo tyrimus daro kas antrą dieną, kad pagautų aisingas dienas, o pirmoji vada dažniausiai būna negausi, iki trijų šunelių.

Mūsiškė pastojo per 3 minutes. Po kelių mėnesių gimė 6 mažyliai. Patikėkit, dabar žaislinės karvytės Birutė tikrai nesuamaišytų su savo vaikučiais. Bet visai ir nenori. Jai patinka būti namų karaliene, vienturte.

Pasižiūrėkit į tą išdidų snukelį.

pekinukas

Kartu mes nueiname miegoti, kartu ir pabundame. Ji niekada mūsų nekelia, kad išvestume į lauką, jei norim, galim miegoti iki pietų, ji knarks garsiau už visą šeimą bendrai sudėjus.

Ji puikiai supranta žodžius: kauliukas, parkas, laukas, važiuosim… ir visus meilybinius kreipinius: pūkutė, gražuolė, saulytė, gelytė, spinduliukas ir t.t.

Jei mano nuotaika gera, Birutė aplink žaismingai šokinėja. Jei aš nuliūdusi, tai ir ji meiliai ramiai glaudžiasi, lyg viską suprastų. Dar ji būna labai meili, kai alkana.

pekinukas

Tiesa, jei savo šunytę sudrausminam, arba ilgiau nekreipiam į ją dėmesio, toji įsižeidžia. Tada ir labai gražiai pakviesta neateis. Papyksta porą valandų, paignoruoja, kartais piktai pašnairuoja. Būna velniškai juokinga. O jei sugalvojam besijuokdami jos gražiai atsiprašyti, kad įžeidėme, tuojau pat bėga prie savo skanėstų stiklainio. Juk reikia atsiprašyti deramai, jei jau gailimės…

pekinukas

Rytais, kai nuskamba žadintuvas, ji įsigudrino užšokti ant lovos, užgriūti mane visu savo kūnelio svoriu, padėti letenas man ant pečių ir įsikniaubus į kaklą tiesiog pagulėti. Labai labai miela. Lyg tiksliai žinotų kaip veikia ir kas yra tie apsikabinimai.

Neįsivaizduoju savo gyvenimo be šuns. Su juo niekada nesijauti vienišas.

pekinukas

Galėčiau apie Birutę pasakoti ir pasakoti. Aplink ją sukasi tikrai didelė dalis mano gyvenimo. Labai norėjau ir Jus su ja supažindinti.

Jei norit pažinti mane, turit suprasti kiek daug man reiškia mano Birutė. Galvoju, kad šuniškas vardas jai net netiktų. Ji man yra tikrai daugiau, nei pūkų kamuoliukas ant durų kilimėlio.

pekinukas

Su meile, Gabrielė

comments powered by Disqus