Gabrielės Blogas
dalykėliai.lt

Adventas: pirma savaitė

2014-12-02

foto

Yay!!! Dabar prasidėjo jau oficialus Kalėdų laukimas! Vietoj tylių pamąstymų apie dovanėles, šventinį stalą ir eglutę, pasinėriau į konkrečią ruošimosi šventėms veiklą. Gaila, kad negaliu parodyti visko, ką spėjau su Kalėdų Seneliu nupirkti, tikiu, kad yra mano blog’ą skaitančių draugų. :) O ką galiu parodyti, tai imu ir fotografuoju. Dalinkimės Kalėdiniais ‘rūpesčiais’ kartu!

Šios šventės man bus ypatingos. Puošiu pirmąją SAVO eglutę.

Kai buvau vaikas, užsispyriau ir to nedariau. Kodėl? Todėl, kad vos pakabindavau žaisliuką ant kokios šakelės, mano sesė tuojau pat nuspręsdavo, kad būtent ant tos šakelės jis visai netinka ir jį perkabindavo. Po daugybės savo nesėkmingų bandymų prisidėti prie eglės puošimo, nuleidau rankas ir perleidau tą garbę sesei, kuri nuoširdžiai savo pareigas atliko daug metų iš eilės. Rašau dabar ir vis dar jaučiu nedidelę nuoskaudą, kaip vaikiška ir negražu iš mano pusės, bet nieko negaliu su savimi padaryti :D

Kai apsigyvenau su savo vyru, buvome apsitoję Vokietijoje, o šventėms vis grįždavome pas tėvus į Lietuvą. Pagalvojom, kad neverta puošti eglutės, jei vistiek išvažiuosim ir ja negalėsim pasidžiaugti. Dabar viskas kitaip. Gyvename ir šventinį laikotarpį leidžiame Kaune. Žalia tanki eglutė privaloma. Kadangi turime vos kelis žaisliukus, leidausi į jų paiešką. Nežinau ar aš turiu keistą skonį, ar kažkas negerai su prekybos centrais, bet man patinkančių, mielų stiklinių žaisliukų labai nedaug. Užsukusi į Thomas Philipps parduotuvę padariau pradžią, tačiau jų dar negana, teks dar išeiti eiti į medžioklę.

Kolkas turiu: * labai mielas siūtas eglės dekoracijas; * daug mažų, sniegeliu nupurkštų, kankorėžiukų; * šokoladinių varpelių (kurie po Kalėdu atsidurs mano pilve); * tris stiklinius pelėdžiukus.

foto

Toje pačioje Thompas Philipps dar radau labai smagių dovanų maišelių su blizgančiomis metalinėmis rankenėlėmis. Man pasirodė gana originalu. Dar nežinau kas puikuosis maišeliuose ir kam jie atiteks, bet tikrai suras savo šeimininkus.

foto

Naujas mano kosmetikos staliuko draugas - sidabrinės spalvos elniukas. Gal vėliau keliaus kažkur prie eglutės, o kolkas juo pasidžiaugsiu aš.

foto

Kaip kažkas jau matė mano instagram profilyje, nusipirkau Douglas Advento kalendorių. Pirmieji langeliai jau atidaryti! Džiaugiuosi kaip mažas vaikas saldainiais. Kas turite ką nors panašaus?

foto

Kalėdinių kepinių sezonas taip pat jau atidarytas. Kepiau varškės štoleną su citrinų cukatais, razinomis ir pekanų riešutais. Tiksliau - tokią pagreitintą tikrojo štoleno versiją. Ne su mielėmis, o su kepimo milteliais. Viską sumaišai, suminkai viename dubenyje, formuoji ir kepi. Jei kas norit recepto, rašykit komentaruose, ne už ilgo viską aprašysiu, galėsiu mestelt nuorodą.

foto

O dabar papasakokit man, ką manote apie Kauno eglę? Vakarais, kai nusileidžia saulė, debesėliai labai gražiai sužimba, bet… Pasakykit, kad aš ne viena norėčiau tradicinės, kad ir ne tokios didelės, bet žalios, įprastomis mirksinčiomis lemputėmis papuoštos eglės.

Praeitais metais, sausio mėnesį buvau Niujorke. Prie Rokfelerio centro stovėjo eglė, padabinta VIEN LEMPUTĖMIS. Jokių žaisliukų, tačiau tokia įprasta, jauki, klasikinė. Ir niekas nedrįstų pasakyti, kad negraži, ar kad atsibodusi. Mano nuomone - apskritai tobula. Kartais norėčiau, kad kauniečiai būtų ne tokie kūribingi ir originalūs žmonės. :))

Tiesa, savaitgalį mačiau ir abi Vilniaus eglutes. Viena papuošta natomis, o kita dar turi iš lempučių išlankstytų drugelių. ?!

foto

foto

Kalėdiniai namukai prekiauja blynais, spurgomis, saldainiais, šviečiančiais vaikiškais papuošalais… Kaip būtų smagu nameliuose sulaukti daugiau rankdarbių ir mielų dovanėlių. Kad būtų tikra pirkinių mugė. Kai turėsiu didesnį gyvenimo stažą, reikės tokiu metu atsidaryti savo kioskelį ir prekiauti sausais Kalėdinių sausainių mišiniais ir tikrai gražiais (t.y. mano skonio) vienetiniais žaisliukais eglutėms. Čia šiaip dabar sugalvojau..

foto

Su savo Adventiniais pamastymais sugrįšiu kitą savaitę. Jei tik kyla kokių nors minčių, patarimų, arba norite pasidalinti savo laukimo įspūdžiais, maloniai prašau palikti komentarus. Pabendraukim.

Su meile, Gabrielė.

comments powered by Disqus