Gabrielės Blogas
dalykėliai.lt

Rudens dienoraštis

2015-10-26

ruduo

Labas antradienis! Kaip sekasi?

Aš šiandien suvokiau, kad ant nosies lapkritis! Daug žmonių jau kalba apie Kalėdas, o man šiais metais laikas taip greitai lekia, jog gyvenu dar rugsėjo nuotaikom… Ruduo yra mėgstamiausias mano sezonas, todėl šiek tiek jo ‘neapdainuoti’ būtų gėda. Planavau surinkti daugiau nuotraukų, tačiau kaip tik išeinu iš namų, taip pamirštu ir savo fotoaparatą. Šiaip ar taip, kortelėje radau kelis kadrus, kurie padaryti per pastaruosius du mėnesius. Turėjau juos čia įkelti atsiminimui.

Skubu dalintis mylimiausiais savo rudens akcentais, kad vėliau galėčiau ramiai džiaugtis Adventu. (Birutė čia šiaip, labai norėjo įsiamžinti)

ruduo

  • Moliūgai ir obuoliai. Vos pagalvoju apie rudenį, man prieš akis iškyla ryškūs moliūgėliai ir obuolių pyragai (dar spalvoti medžių lapai). Čia, turbūt, tokia pagrindinė asocijacija.

Nors anksčiau visada kepdavau daug obuolinių pyragų, šiais metais pamėgau tiesiog paprastus keptus obuolius, niekaip neatsivalgau. Gerai, kad mano Tėtis nuolat papildo jų atsargas. Parsivežu namo dėžėm. Kai buvau vaikas, nemėgau naminių obuolių, visada skanesni buvo tie importiniai, dideli, vaškuoti, tobulo grožio. Jie buvo kažkas tokio! Dabar tiek jų atsivagiau, kad paragavus obuolių iš savo Tėvų sodo, man akys ant kaktos iššoko. Koks keistas vaikas buvau. Nėra nieko geriau, nei naminis, sodraus skonio, obuolys. Mano tobulo obuolio suvokimas apsivertė aukštyn kojom.

Su moliūgais kita istorija. Jie mūsų namuose niekada nebuvo populiarūs. Mama jų neaugino ir nepirkdavo, nieko iš jų negamindavo. Gal tik prieš kelis metus jie šiek tiek šeimoje išpopuliarėjo. :) Aš nuolat žiūrėdavau amerikiečių filmus ir pavydėjau jiems Halloween’o, moliūgų skaptavimo, moliūginių pyragų ir t.t.. Todėl, vos tapau savarankiška šeimininkė, kibau į oranžinius darbus. Šiais metais nusipirkau nediduką apskrituolį :)) ir iki savaitės pabaigos žadu jį kažkaip išpjaustinėti. Tada iš jo padarysiu žibintą ir… net nežinau. Gal paliksiu pas save ant palangės, gal nuvešiu į obelų sodą ir paliksiu žibėti per Vėlines.

  • Arbata ir naminė granola. Dalykai, kurie nėra išskirtinai rudeniški.

Arbatos beveik negeriu, kai lauke šilta. Kavos niekada neatsisakau, o arbata, man asmeniškai, yra rudens gėrimas (žiemos - karštas šokoladas ir kakava). Labiausiai ‘į trasą’ eina juoda arbata su citrina ir medum. Nors šiais metaias atradau kitą gėrį. Žolynėlio arbatą su obuoliais ir cinamonu. Man ji skani net be cukraus, o tai didelis pliusas, kai išgeriu kokius penkis puodelius per dieną.

Granolą valgau ir kitais metų laikais, tačiau savo rudeniškiems pusryčiams, paskutiniu metu, ją ypač pamėgau. Gal dėl to, kad visada darau su riešutais… Net nežinau, tačiau skonis ypatingai tinka rudeniui. Nusiperku avižinių dribsnių, riešutų, spanguolių, klevų sirupo, aliejaus, cinamono. Viską sumaišau iki drėgnos masės ir kepu orkaitėje, kol apskrunda. Pasaka.

  • Pūkuotosmielosšiltosjaukiosgražiosmergaitiškos tapkutės.

Čia panašiai kaip ir su kojinėm, apie kurias jau nemažai kalbėjau anksčiau. Minkštom tapkutėm negaliu atsispirti. Mėgstu priderinti prie šiltų, rudeniškų savo pižamų. Taaaip gera išlipti ryte iš lovos ir įlįsti į savo pūkuotukes. Jei tai ne laimė, tai nežinau tada kas yra laimė.

  • ŽVAKĖS. Na ok, vakarais deginu jas visada (nebent už lango +30), tačiau rudenį jų kiekis ypatingai padidėja.

Žvakėms išleidžiu nemažą dalį algos. :) Labai mėgstu žvakes stiklainiukuose, super patogu ir gražiai atrodo. O kai noriu sėdėti vien žvakių šviesoje, kas dažnai nutinka, tai prisidegu mažų žvakių - skrituliukų. Joms šiais metais net nusipirkau baltą medinę dėžutę su užrašu Candles. Mano galva, tai puiki namų dekoracija. Tikriausiai jau matėte nuotrauką mano instagram profilyje? Jei įdomu, radau tą dėželę Prisma prekybos centre. Mokėjau vos kelis eurus.

ruduo

O pabaigai noriu pasidalinti tais vaizdais, kuriuos spėjau įamžinti, kai su savimi turėjau fotoaparatą. Tėvai neseniai nusipirko namą su visu jo sodu. Jame - vynuogės. Labai fotogeniškos ir labai saldžios. Tėtis prispaudė daug sulčių, kurioms net papildomo cukraus nereikia. Praskiedžiame vandeniu ir geriame. Taaaip nerealiai skanu.

Ir šiaip vaikštinėti po rudeninį sodą buvo labai gražu ir gera. Tokios akimirkos išlieka…

ruduo Su meile, Gabrielė

comments powered by Disqus