Gabrielės Blogas
dalykėliai.lt

Talinas

2015-10-05

talinas

Vakar grįžome iš Talino. Miesto, kuris mane pakerėjo savo grožiu. Norėjau fotografuoti kiekvieną kampelį, niekaip negalėjau atsigėrėti. Tikiuosi, kad kada nors ten dar teks sugrįžti.

Važiavome savo automobiliu, Baltijos jūros pakrante. Žinoma, negalėjom tiesiog pravažiuoti nesustoję. Teko padaryti nedidelę stotelę. :) Su keliais sustojimais, viso kelyje užtrukome apie 8 valandas.

talinas

Kartais, prieš kameras pasidarau labai nedrąsi. :)

talinas

talinas

Vyras paplūdimyje rado aitvarą. Aišku, sugalvojo jį išpančioti. Neveltui jam duodu visas savo susisukusias grandinėles, kad išpainiotų. Viskas vyko greitai ir sklandžiai.

talinas

talinas

O tada atėjo metas pažaisti.

talinas

talinas

Bet grįžkim prie Talino.

Apsistojome Merchant’s House viešbutyje, senamiesty. Gavome nedidelį kambarį, su ypatingai jaukiai įsprausta lova. :)) Paprastai, viešbučiuose nelabai gerai išsimiegu, esu pripratusi prie savo pačios patalynės ir čiužinio, todėl labai maloniai nustebau, kai čia taip šauniai pavyko išsimiegoti. Šilta antklodė, minkštutės pagalvės. Didelis pliusas.

Bendras įspūdis geras. Personalas malonus, pusryčių gausa gana didelė (gaila, nesugalvojau nufotografuoti), šviežios bandelės iš ryto suteikia komforto jausmą! :) Tik užsimanius skanios kavos, ją reikia pirkti atskirai, arba reiks pasitenkinti ta, kuri iš anksto būna paruošta į termosiuką.

talinas

talinas

Šviesiame vonios kambaryje buvo gana patogu darytis makiažą. Tik pats dušas nervino, nė mažiausios lentynėlės. Teko visas švaros priemones laikyti ant grindų. Be to, vonios kambaryje nėra šildymo, o lįsti po dušu, kai baisu ir nusirengti, tiesiog… Na, tam reikia prisiruošti. :)

talinas

talinas

Jei vyras savo damai sugalvotų padovanoti gėlių, jų surasti būtų nesunku. Spalvingas turgelis žydi iš tolo.

talinas

O jei toji dama savo džentelmenui norėtų atsidėkoti, nereikėtų ilgus vakarus sėdėti prie siūlų ir virbalų. Ji lengvai senamiestyje rastų mezginių turgų.

talinas

talinas

Prie pat mezginių turgaus galima nusipirkti bilietėlį ir pasivaikščioti po Talino gynybinę sieną, nuo kurios atsiveria visai neblogas vaizdas.

talinas

Pavargus (nežinau nuo ko, nes lipti nėra aukštai), galima prisėsti ant suolelio ir pailsėti.

talinas

Gaila, kad braškių metas jau pasibaigė.

talinas

talinas

talinas

talinas

talinas

Užtikome parduotuvėlę (šalia yra ir bariukas), kuriame galima rasti daugiau kaip 600 rūšių alaus.

talinas

Buvo smagu vien jau į buteliukus pasižiūrėti. Tiesa, viduje buvo pardavėja, kuri puikiai kalba angliškai, tačiau nėra labai maloni su klientais, o bare sėdėjo super draugiška barmenė, tačiau nesupratau nei vieno žodžio, ką ji sakė. Nors anglų kalbą pavyko identifikuoti. :) Man atrodo, kad ji buvo gerokai apsirūkiusi.

talinas

talinas

Kalev šokoladinė labai jauki, tačiau norint prisėsti ir išgerti arbatos, reikia netrumpai palaukti žmonių eilėje. Prie Kalev lauktuvių prekystalio laukti nereikia. Smagu pasidairyti į saldainius ir šokoladus, kurių nėra Lietuvoje, arba skiriasi jų pakuotės.

talinas

Tik nepadarykit klaidos ir patikrinkit kainas. Rimi parduotuvėse tie patys saldumynai kainuoja gerokai pigiau.

talinas

Lauktuvėms nupirkau kelias dėžutes saldainių. Rinkausi spalvingas pakuotes. Atrodo taip senoviškai… :)

talinas

Ak, norėčiau fotografuoti visus gatvėje sutiktus šunis. Dar juos paglostyti ir apsikabinti. Esu nepataisoma šunų mylėtoja. Pažiūrėkit kaip šis ‘mažylis’ kantriai laukia savo šeimininko.

talinas

talinas

talinas

talinas

Gamta rudenį, ko gero, kiek apmirus, tačiau vistiek pavyko užfiksuoti kelis žiedelius. Įdomu kaip miestas atrodo pavasarį.

talinas

talinas

Vietų, kuriose galima pasižvalgyti į Taliną iš aukštai, tikrai nemažai. Reikia nepatingėti ir pasivaikščioti, tos vietos pačios jus susiras.

talinas

Vaizdai tiesiog užgniaužia kvapą.

talinas

talinas

talinas

talinas

Kartais manyje tūno mažytė fotografė. Einu ir galvoju kaip ir kokiu kampu, ką įamžinti. Stebuklingai atrodo kiekvienas nuo medžio nukritęs lapelis.

talinas

talinas

talinas

Pro suvenyrų parduotuves, kurių pilna ant kiekvieno kampo, praeiti taip pat sunku.

talinas

Pajaučiau Kalėdinę dvasią.

talinas

Visiems, kurie mėgsta panaktinėti ir pasivaikščioti po barus, galiu pasakyti, kad savaitgalį senamiestis atrodo tikrai gyvas.

Patariu apsilankyti adresu Lai 10, Tallinn. The Epic Bar Crawl pasiūlys smagių gėrimo žaidimų, vedėja praves ekskursiją po senamiesčio barus, kelionė pasibaigs (arba ne) naktiniame klube. Susipažinsite su įvairių tautybių žmonėmis, smagiai pabendrausite. Mūsų kompanijoje buvo lietuviai, indai, vokiečiai, amerikiečiai, australai… Žodžiu, siūlau jaunimui tą adresą atsiminti.

talinas

Geriausiose kavinukėse ir restoranuose savaitgalį laisvos vietos nerasite. Patariu staliuką rezervuoti iš anksto.

Mano patirtis Taline tokia. Labai spalvinga ir smagi. Tikiuosi, Jūsų savaitgalis buvo geras, o dabar - darbingos naujos savaitės!

Su meile, Gabrielė

comments powered by Disqus