Gabrielės Blogas
dalykėliai.lt

The Prince & The Guard

2014-02-15

foto

Ar skaitėte Kiera Cass knygą ‘Atranka’?

Siužetas pasakoja apie nelabai tolimą ateitį, kurioje įsivyravusi monarchija, o visi jos gyventojai skirstomi į kastas. Šalies princas, (tradiciškai) renkasi sau nuotaką iš 35 merginų, kurios atstovauja skirtingiems socialiniams sluoksniams. Kiekviena iš jų varžosi dėl princo širdies ir karūnos (arba tik karūnos, arba tik širdies)… išskyrus vieną dalyvę - Ameriką Singer, kuri į konkursą pateko per klaidą. Daugelis sako, kad knyga yra trilogijos ‘Bado žaidynės’ bei realybės šou ‘The Bachelor’ mišinys. Aš sakau, kad pirmos dvi šios istorijos dalys buvo mano mėgstamiausios 2013 metų knygos! Jei dar neskaitėte pirmosios dalies (kuri jau nuo gruodžio mėnesio guli Lietuvos knygynuose), tai nieko nelaukite ir perskaitę ją sugrįžkite.

Kiera Cass, ‘The Prince’ #0,5 ir ‘The Guard’ #2,5 yra šios istorijos knygų papildiniai. Aš nusipirkau sujungtą jų leidimą, kuris turi papildomų siurprizų - paskutiniosios knygos pradžią - pirmuosius 3 jos skyrius, trijų pagrindinių veikėjų šeimos medžius (kurių pradžia 2024m) ir kt..

Žinoma, šią knygą aš ‘suryjau’ taip greitai, kaip ir dvi pirmąsias (O prie jos ryjau savo keptus roksus, kurių skaičių aš pamečiau ir visai nesijaučiau dėl to kalta, nors mano skrandis sakė, kad turėčiau).

  • Dalis ‘The Prince’ leido į viską pažiūrėti pirmojo pasakotojo, princo Maksono, akimis ir geriau jį suprasti (buvo be galo įdomu skaityti apie pirmąsias jo ir Amerikos pažinties dienas su pačio Maksono mintimis ir komentarais). Skaitant sužinome apie princo ir jo tėvo santykius bei merginą, kuri jau buvo Maksono gyvenime dar prieš prasidedant atrankai. Toji mergina, prancūzaitė Daphne, mane kažkaip sunervino. Nujaučiu, kad ji gali pasirodyti paskutinėje trilogijos dalyje ir labai sujaukti jos pabaigą (Pati autorė minėjo, jog paskutinioji knyga baigiasi beprotiškai dramatiškai ir visiškai neteisingai. Ką manote, tai turėtų reikšti?).

  • Dalyje ‘The Guard’ Aspeno asmeninės mintys apie Ameriką Singer manęs visai nenustebino, tačiau skaityti buvo verta ir įdomu todėl, kad pateikta nemažai informacijos apie tai, kas dedasi karaliaus darbo kabinete, ar ko siekia sukilėliai. Tai tarsi duoda kelias mažas užuominas į paskutinąją Atrankos dalį. Beje, paminėtos kelios detalės, apie kurias nežino nei Maksonas, nei Amerika. Ar galite patikėti, jog atrankos dalyvė Selestė bei Aspenas, kartu praleido kelias įdomias akimirkas? :)

Nekantraujanties pasakysiu, kad trečioji dalis prasideda Amerikos bandymu seksualiai suvilioti princą bei užsiplieskusia konkurencijos ugnele tarp pačios Amerikos ir Kriss (nepykit, jei klaidingai rašau veikėjų vardus, aš istoriją skaitau anglų kalba ir nežinau kaip tai išversta į lietuvių). :)

Žodžiu, jei pirmoji trilogijos dalis Jus sužavėjo taip kaip ir mane, būtinai susižvejokite ir antrąją dalį, bei papildymą ‘The Prince & The Guard’.

Su meile, Gabrielė

comments powered by Disqus