Gabrielės Blogas
dalykėliai.lt

Cameron Diaz knyga

2014-03-26

foto

Prisipažinsiu, kad knygos turinys mane sunervino jau nuo to sakinio, kai Cameron Diaz patarė visiškai atsisakyti cukraus. Nuo dabar, sakė, nedelsiant! (nieko sau kaip griežtai!) Vėliau patarimai kažkaip sušvelnėjo, todėl skaitymą nusprendžiau tęsti toliau.

Man pasirodė, kad knygoje nėra parašyta nieko tokio, ko nežinotų suaugęs ir šiek tiek apsišvietęs žmogus. Knyga priminė mokyklinį vadovėlį, su labai išsamia informacija apie mūsų kūną, mitybą ir sportą. Aš daug naujų žinių lyg ir nepasisėmiau, tačiau pagalvojau, jog tokia knyga turėtų atsidurti kiekvieno jauno paauglio rankose, dėl bendro supratimo - kas ir kaip su mumis vyksta… O gal ir įkvėpimui pradėti gyventi sveikiau.

Knyga suskirstyta į tris pagrindinius skyrius: mitybą, sportą, mąstyseną. Pasistengiau viską apibendrinti ir pasidalinti informacija su Jumis.

  • Mityba. Pagrindinis valgymo principas - pagalvoti, ar maistas, kurį dedame į burną, duos mūsų kūnui kokios nors naudos, ar praturtinsime organizmą reikalingomis maistinėmis medžiagomis? Jei atsakymas yra NE, kam iš viso tai valgyti? Kad sustorėtume, priaugtume nereikalingų riebalų ir susilpnintume sveikatą?

Tai ko iš tiesų reikia mūsų organizmui? ANGLIAVANDENIŲ, BALTYMŲ, RIEBALŲ. Valgyti nedideliais kiekiais, 5-6 kartus per dieną.

Paskaičiuokim. Jei taip maitintumėmės ir suvartotume maždaug 2000kcal per parą, tai vien virškindami jau sudegintume 200kcal. Apie 1000kcal mums reikia tik gyvybinėms funkciijoms palaikyti, net jei visą dieną nieko neveikiame. O jei kažką nuveikiame: sportuojame, ruošiame maistą, skaitome knygas ir t.t., belieka tik 800kcal, kurių pilnai užtenka, kad mūsų svoris liktų pastovus ir neaugtų. Jei tas 16 valandų, per kurias nemiegame, esame aktyvūs ir nesivartome lovoje, tie 800kcal yra NIEKIS :) Jei kalorijų suvartojame per mažai, medžiagų apykaita lėtėja, o organizmas ima kaupti maisto atsargas.

Kad jaustumėmės energingi, mums būtini ANGLIAVANDENIAI (vaisiai, grūdinės kilmės produktai). Jie turi sudaryti 60-70% viso dienos maitinimosi raciono.

Kad kūnas būtų stiprus, turime valgyti BALTYMŲ turinčio maisto (žuvis, mėsa, pieno produktai). Jie turėtų sudaryti 30-35% viso dienos maisto raciono.

Nemažiau svarbūs yra RIEBALAI, kurie padeda organizmui pasisavinti VITAMINUS, atskleisti patiekaluose produktų skonį, drėkina odą ir ‘pažadina’ mūsų smegenis darbui. Jie turėtų sudaryti pačią mažiausią mūsų mitybos dalį, nes riebalų reikia labai nedaug.

Jokiu būdu nepamirškime VANDENS. Jis sudaro daugiau nei pusę viso mūsų kūno. Taip turėtų būti ir toliau! Jei norime būti sveiki, neleiskime jam išsausėti. Pagrindinė tam galiojanti taisyklė - geriausias vandens šaltinis yra vanduo, todėl gerkime jį tyrą.

MITYBOS SKYRIUJE Cameron Diaz dar kalba apie prakaitavimo naudą, bakterijas, sveiką tuštinimąsi, vitaminus, cukraus rūšis… Apie viską pasakoja išsamiai ir suprantamai - lyg mažiems vaikams :-)

Kelios įdomybės iš mitybos laiko juostos:

1910m - pirmieji arbatos maišeliai;

1910m - Kit Kat šokoladiniai batonėliai;

1920m - Cigarečių dieta;

1930m - šokoladiniai batonėliai Mars, kava Nescafe;

1940m - mitybos ministerija pradeda leisti plakatus, skatinančius moteris gaminti sveiką maistą;

1950m - Greipfruitų dieta;

1960m - Twix, After Eight;

1970m - Rubiko kubas;

1980m - išbalinti džinsai, Beverly Hills dieta;

1990m - Pringles fat-free;

2000m - išpopuliarėjo dietos, stipriai ribojančios angliavandenius.

  • Sportas. Visi žinome, kad norint būti sveikais, reikia reguliariai pasportuoti, daug judėti ir būti aktyviems.

Jei pradėsime sportuoti, jau po trijų mėnesių sustiprės širdis ir plaučiai. Sutvirtės ir paaugs raumenys, aptirps nereikalingi kūno riebalai. Sumažės diabeto, širdies ligų, osteoporozės ir vėžio rizika. Rečiau patirsime stresą, blogą nuotaiką, o gyvenimo kokybė bendrai pagerės.

C. Diaz sako, kad žmogus, kuris nori būti sveikas, turėtų mankštintis ir išprakaituoti kartą per dieną. Vėliau ir po sporto išlikti aktyvus. T.y. ne sėdėti prie televizoriaus, o išeiti pasivaikščioti, tvarkytis namus, gaminti maistą. Kitaip tariant - nesėdėti vienoje vietoje.

Skyriuje apie sportą daug dėmesio skiriama deguonies svarbai, mūsų kūno sandarai, raumenų augimui, moteriškam mėnesinių ciklui, seksualumui bei miegui. MAMOS, DUOKIT ŠIĄ KNYGĄ PRADĖJUSIOMS BRĘSTI MERGATĖMS. Arba pačios pasiskaitykit, kad vėliau viską galėtumėte teisingai ir išsamiai perpasakoti.

Kelios įdomybės iš technologijų laiko juostos:

1950m - pirmieji elektriniai kavinukai, nuotolinis televizoriaus valdymo pultelis;

1960m - pirmieji kompiuteriniai žaidimai;

1970m - virtuviniai kombainai;

1980m - IBM, APPLE kompiuteriai;

1990m - DVD filmai;

2000m - iPod, priėjimas prie YouTube video.

  • MĄSTYSENA. Svarbiausia visada tikėti pačiam savimi ir pripažinti, kad turime nuostabų kūną.

Supraskime, kad visi pasensime, o besendami turėtume jaustis stiprūs. Reikia įdėti daug darbo ir pastangų DABAR, kad jaustumėmės gerai VĖLIAU.

Labai gerai, jei turime informacijos ir žinių kaip tai padaryti, tačiau svarbiausia, savo išmanymą panaudoti praktiškai. Negalima iš savęs tikėtis kažko nerealaus ir viltis, jog sveikesnio gyvenimo pastangų vaisius valgysime jau kitą dieną. Mažais žingsniais judėdami pirmyn, ryškesnius rezultatus turėtume pastebėti maždaug po 3 mėnesių darbo. Reikia tik įsiklausyti į savo organizmą, pastebėti jo siunčiamus ženklus ir mokėti juos suprasti. Tarkim, žiovulys ir galvos skausmas, vidury dienos, dažniausiai nori mums pasakyti, kad trūksta vandens, o ne tabletės ibuprofeno. :-)

ATSKIRKIME ALKĮ NUO APETITO. Jei paskaičiuosime kiek kalorijų jau suvartojome, ką naudingo suvalgėme ir kiek judėjome, gausime atsakymą į klausimą, ar noras puodelio kavos bei gabalėlio pyrago - alkis, ar tiesiog apetitas. Valgyti reikėtų tada, kai jaučiame alkį.

Įpraskime galvoti apie tai, kuo mes maitinamės ir skaitykime produktų sudėtį. Tai turėtų būti taip natūralu, kaip du kartus per dieną valytis dantis.

Nepasikliaukime reklamomis ir nepirkime to, ko mums nereikia, nes visada galioja viena taisyklė, jog nebūna nieko nemokamo. Net jei kaina yra papildomi riebalai ant pilvuko ir prasta savijauta.

Suplanuokime viską iš anksto: pietus - visai savaitei, pusryčius - iš vakaro. VISADA STENKIMĖS SUVARTOTI KUO MAŽIAU CUKRAUS IR SALDŽIŲ KEPINIŲ.

  • Žinoma, tai tik maža dalelė iš to, ką perskaičiau knygoje, tačiau nieko visuomenei naujo ir neprieinamo C. Diaz nepasakoja. Stebuklingų paslapčių joje nėra, todėl jei norite greitai bei be didelių pastangų sulieknėti, vieno magiško patarimo čia nerasite. Kaip jau ir minėjau, tai būtų puikus vadovėlis bręstančiai mergaitei, kuri didelės gyvenimiškos patirties ir gilių žinių sukaupusi dar nėra.

Su meile, Gabrielė.

comments powered by Disqus