Gabrielės Blogas
dalykėliai.lt

Jodi Picoult - Salemo Raganos

2014-05-03

foto

Istorijos aprašymas man atrodė neypatingas, gal kiek banalokas: jaunas mokytojas Jack yra neteisingai apkaltinamas seksualiniu priekabiavimu prie savo paauglės mokinės, tada neteisingai nuteisiamas ir įkalinimas. Atlikus bausmę vyras nori pradėti naują gyvenimą mažame Salem Falls miestelyje. Jis sutinka mylimą, taip pat gyvenimo nuskriaustą, moterį ir pradeda su ja romaną. Atrodytų, kad viskas klostosi gerai, tačiau Jack VĖL neteisingai apkaltinamas seksualiniu priekabiavimu prie jaunos, turtingo tėvelio dukrelės! Ar pavyks vyrui įrodyti savo nekaltumą, ar patikės juo mylimoji? Atrodė, kad jau iškart žinau knygos pabaigą. Jūs, tikriausiai, taip pat galite ją nuspėti? Šiaip ar taip, internete prisiskaičiau labai daug gerų atsiliepimų. Moterys kalbėjo, kad knygą tiesiog ‘suvalgė’, kad perskaitė per vieną dieną (beveik 500psl), todėl ėmiau ir atsiverčiau istoriją pati.

Knyga skaitėsi gana lengvai, vietomis įtraukdavo, jog sunku būdavo padėti, tačiau yra vienas didelis BET. Įvykiai tokie absurdiški, tokie nelogiški ir sunkiai įsivaizduojami nutinkant realybėje, kad beveik visą laiką sėdėdavau susierzinusi ir dar vyrui savo pasipiktinimą prunksčiau. Koks mokytojas vežtų savo paauglę mokinę pas gydytoją, kad išrašytų jai kontraceptikų? Koks mokytojas pamatytų pamestą (kad ir specialiai!!!) tos pačios mokinės liemenėlę, įsidėtų ją į savo darbo portfelį ir nešiotųsi? Koks protingas vyras, prieš tai apkaltintas seksualiniu priekabiavimu, slankiotų vienas prie mokyklos ir stebėtų stadione žaidžiančias mergaites, lyg tai niekam nesukeltų įtarimo. O dabar pagalvokit koks DIDELIS, STULBINAMAI NEĮTIKĖTINAS, sutapimas turi nutikti, jog tas pats vyras, būdamas girtas, išsigąstų policijos automobilio ir pasileistų bėgti į mišką, kur neplanuotai atsidurtų prie pusnuogių, vidury nakties raganaujančių prie laužo, paauglių. Kokia gudri turi būti viena iš panelių, kad apkaltintų vyrą išprievartavimu ir ja lengvai patikėtų vien su abejotinais įrodymais. Tokiu atveju, tiesa turėtų labai greitai išaiškėti, bet kur tau, viskas užtruko kurkas ilgiau, nei kas nors tikėtųsi.

Vienas faktorius, kuris šią knygą, mano nuomone, padarė vertą skaitymo - pati jos pabaiga, kuri mane tiesiog sukrėtė. Perskaičiau ir negalėjau patikėti. Dar kurį laiką šios istorijos negalėjau paleisti iš galvos…. O jei knyga vėliau kąžką Tavyje palieka, tai laikas nebuvo švaistytas veltui?

Jodi Picoult - Salem Falls 2001, lietuviškas variantas: Jodi Picoult - Salemo Raganos, iš anglų k. vertė Loreta Gema, Alma littera, 2013

Su meile, Gabrielė.

comments powered by Disqus