Gabrielės Blogas
dalykėliai.lt

Jurga Adomo 'AŠ+MB=AŠ'

2015-01-08

Photo

Jau senokai pabaigiau skaityti knygą ‘AŠ+MB=AŠ’. Tik niekaip neprisiruošiau aprašyti. Šiek tiek dėl laiko stokos, šiek tiek dėl minčių trūkumo. Tiesiog nežinau kaip teisingai suformuluoti savo nuomonę.

Tiksliai net nežinau kodėl ši knyga pakliuvo į mano rankas ir kodėl aš ją nusipirkau. Pamenu, kad vyko kažkoks išpardavimas. Taip pat buvau kažką kažkur kažkiek apie ją girdėjusi, lyg gero. Pagriebiau ir per daug negalvojusi, net nepavarčiusi ir neperskaičiusi viso aprašymo, nuėjau prie kasos. Lentynose tikrai buvo daugiau knygų su spalvingais viliojančiais viršeliais, net nežinau kodėl apie jas net nesvarsčiau… Būna, pasitaiko.

Knygos aprašymas:

Istorija, kurios vingius nekantriai sekė tūkstančiai lietuvių, virto knyga…

Knygoje aprašyta istorija – tikra. Idealus Jurgos gyvenimas subyra į šipulius, kai ji užtinka savo draugą lovoje su kita. Tiek Jurga, tiek antroji moteris Laima nežino, kad jau keletą metų draugauja su tuo pačiu vyru. Po šio įvykio moterys pasielgia neįprastai – norėdamos išsiaiškinti tiesą jos kartu pradeda rašyti blogą (tinklaraštį) ir atskleidžia intymiausias savo gyvenimo detales. Pamažu pradeda aiškėti melo voratinklis, kuriame abi ilgai gyveno.

Jurgos laukia sunki kova su savo jausmais, pykčiu, pavydu, neviltimi, ypač tada, kai Laima nusprendžia grįžti pas ją išdavusį mylimąjį ir nutraukia bendrą išpažintį. Bandydama išgydyti sužeistą širdį, užmiršti kurtus gražios ateities planus Jurga imasi kardinalių gyvenimo pokyčių: lanko psichoterapijos sesijas, keičia išvaizdą, analizuoja santykius su praeities vyrais, galiausiai pasiryžta 20 dienų badauti… Ar nelaimingos meilės istorija gali atnešti ką nors gero? Kaip susigrąžinti sielos ramybę ir gyvenimo džiaugsmą?

Žodžiu, knyga man nepatiko. Sorry. Gal todėl, kad tokioje situacijoje niekaip negalėjau įsivaizduoti savęs? Iš pradžių net netikėjau, kad istorija nėra išgalvota, nes viskas atrodė tokia ‘muilo opera’ - vienas vyras su daugybe moterų ir jos visos ‘aklos’ kvailelės, be jokios savigarbos. Nenoriu nieko įžeisti, tačiau moterų negudrumas, vyrų atžvilgiu, mane trupučiuką erzina. Štai tokios buvo mano pirmosios mintys, kai pradėjau skaityti.

Vėliau knyga pasisuko kita linkme, kuri vėl man užkliuvo. Viskas sukosi apie badavimą, meditaciją, pranašiškus sapnus, visokius sielos atradimus, išsivalymus ir terapijas. Autorės mintys, jos požiūris man buvo tiesiog svetimi. Sakykim, kad gyvenime nesu tokia dvasinga asmenybė. Nemėgstu jokių kraštutinumų. Jei ant ko nors supykstu, nuoširdžiai galiu tam žmogui atleisti, tačiau tikrai nepulsiu su šypsena jam dėkoti už tai, kad jis taip niekingai ir negražiai sudalyvavo mano gyvenime. Negaliu džiaugtis visais man pasiųstais nemaloniais išbandymais ir juodais gyvenimo etapais. Autorė, atrodo, žiūri į pasaulį kitomis akimis. Na ne mano ši knyga, kažkaip nelipo.

Perskaičiau moters pasakojimą apie tam tikrą jos gyvenimo etapą, tačiau nenorėjau į istoriją įsijausti, negalėjau susitapatinti nei su vienu jos veikėju, siužetas neįtraukė taip, jog negalėčiau nustoti skaityti ir vėliau nesigailėjau knygą pabaigusi. Jei paieškočiau pliusų, sakyčiau, kad tekstas nekliuvo, skaitėsi gana lengvai. Na ir viršelis man pasirodė gražus. :) 2/5

Gero vakaro, Gabrielė

comments powered by Disqus