Gabrielės Blogas
dalykėliai.lt

Julie Kagawa 'Geležies Fėjūnai'

2015-02-26

Photo

Autorė Julie Kagawa parašė net dešimt ‘Geležies Fėjūnų’’ serijos knygų. Pirmosios ir pagrindinės yra keturios, kurias neseniai pabaigiau skaityti: Geležies Karalius, Geležies Princesė, Geležies Karalienė, Geležies Riteris. Kitos knygos taip pat pasakoja apie stebuklingą fėjūnų pasaulį, tačiau jos nėra pirmosios istorijos tęsiniai. Tiesiog atskiros pasakos, novelės.

Kai pradėjau skaityti pirmąją knygą, buvau sutrikusi. Nesupratau, ar istorija parašyta vaikams, ar suaugusiems. Vėliau padariau išvadą, kad tai - pasakoms prijaučiantiems suaugusiems, arba paaugliams.

Tik įpusėjusi pirmą tomą, pagaliau ėmiau gaudytis tarp daugybės vardų ir negirdėtų pavadinimų. Įvairių pasakos motyvų buvo tiek daug (labai labai labai daug), jog pirmas mane aplankęs įspūdis, kad autorė šią istoriją kūrė gerai užvartojusi narkotikų, jos vaizduotė pašėlus. Tarp kitko, vis neapleido jausmas, jog knyga šiek tiek pakopijuota nuo Lewis Carroll Alisos Stebuklų šalyje.

Tik truputį vėliau supratau, kad tai Julie Kagawa įsivaizduojamas paralelinis pasaulis, kuriame gyvena įvairiausių, net ir mums gerai žinomų, pasakų veikėjai. Vieni iš jų - Fėjūnai. Tai tokios būtybės, kurios savo išvaizda labai primena mūsų žemės gyventojus. Jų pasaulis gyvuoja tol, kol suaugę ir vaikai tiki pasakomis bei istorijomis apie juos. Fėjūnai bijo, kad technikos pasaulis sunaikins žmonijos tikėjimą ir jie po truputį išnyks. Žinoma, būtinai atsiranda situacijos gelbėtojų.

Jei tik knygoje nebūtų aprašyta pusiau mirtingos merginos ir fėjūno meilės istorija, tai ji kuo puikiausiai sueitų mažamečiams, o dabar rekomenduoju skaityti vyresniems paaugliams. Būtent ta MEILĖ mane į knygą ir įtraukė. Mėgstu skaityti apie gražuolius princus. :) Knygų iš rankų nepaleidau net naktimis, skaičiau, kai tik turėjau laiko. Rytais kėliausi neišsimiegojus.

Tiesą sakant, šią knygų seriją rekomenduoti bijau. Jei jūsų fantazija nėra beribė, tai geriau jų neimkite į rankas, nusivilsite. Mano sesuo (jai 29 metai) užstrigo ties trečia dalimi ir skaitymą atidėjo, sakė, kad viskas per painu, autorė persisvajojo. Tačiau tie, kurie mėgsta visokias fantastines nesąmones, tai griebkit! Man tikrai labai patiko.

Jau užsisakiau kelias kitas autorės knygas. Iš tos pačios serijos.

Photo

Tiesa, aš knygas pirkau Maximoje, buvo nukainotos. Viena kainavo apie keturis eurus. Nesu tikra, kad jų ten dar liko, bet verta užmesti akį.

Radau jas ir Knygų Klube. O jei norite skaityti angliškai, galite pirkti iš bookdepository.com, atsiuntimas nieko nekainuoja.

Mano įvertinimas: 4,5/5

Su meile, Gabrielė

comments powered by Disqus