Gabrielės Blogas
dalykėliai.lt

Rainbow Rowell 'Eleonora ir Pakas'

2015-05-12

Photo

Rainbow Rowell ‘Eleonor & Park’

Istorijos apie pirmąją meilę visada būna mielos ir jaudinančios. Gal dėl to ši knyga sulaukė daug puikių atsiliepimų.

‘Eleonora – naujokė mokykloje ir naujame mieste. Raudoni plaukai ir keisti drabužiai – geriau nesugalvosi, kad visiems kristum į akis.

Pakas šiame mieste gyvena jau seniai. Juodi marškinėliai ir knygos – labiau už viską jam patinka būti nematomam.

Jie visiškos priešybės ir abu labai vieniši. Tačiau kartą Eleonora mokyklos autobuse randa tik vieną laisvą vietą – šalia Pako…‘

Veiksmas vyksta XX amžiuje, todėl labai įdomu skaityti kaip atrodė to meto buitis, kokia muzika buvo populiari, ką tuo metu laisvalaikiu veikdavo paaugliai… Ir kokie tie paaugliai žiaurūs. Visais laikais. Skaitant, Eleonoros darėsi gaila. Nesvarbu kaip skurdžiai, ar kokiomis prastomis sąlygomis ji gyvena, sulaukia tiek daug kasdienių patyčių, jog galima tik stebėtis tos mergaitės tvirtybe. Jos vaikino drąsa taip pat. Turėtų būti sunku atsiplėšti nuo populiarių mokinių rato ir susidraugauti su panele, kurios, regis, visi nekenčia.

Žodžiu, knyga paliečia įvairias paaugliškas problemas ir baimes. Daugybei 13-16 metų merginų/vaikinų šią istoriją paskaityti būtų vertinga. Jei būtų mano valia, įtraukčiau ją į mokyklinę literatūros programą.

Aš Eleonorai ir Pakui jaučiausi šiek tiek per sena. Daugybė vietų kėlė lengvą šypseną, tačiau tikrai mano gyvenime nebuvo aktualios. O jei Jūs šiuo metu gyvenate pirmaisiais pasimatymais, bučiniais, mokotės vidurinėje mokykloje, manau, kad knygutę suskaitytumėt per dieną. Tikrai nesigailėsit įsigyję. O jei rasit bibliotekos lentynose, prigriebkit. :)

Su meile, Gabrielė

comments powered by Disqus