Gabrielės Blogas
dalykėliai.lt

Makiažo šepetėlių valymas

2014-04-29

foto

Ar žinot kaip teisingai plauti savo makiažo šepetėlius? Tikiuosi žinote, kad apskritai juos reikia valyti? :D Kosmetika šepetėliuose sensta, bakterijų milijonai, veido oda gali baisiai nukentėti, o gydyti ją užtruksite mėnesių mėnesius. Jei nenorite nereikalingų bėrimų, niežulio ir bjauriai atrodančių šepetukų, investuoti prireiks vos kelias savo minutes per savaitę. Kai kuriuos šepetėlius užteks plauti rečiau, o kai kuriuos reikia valyti tą pačią dieną po naudojimo. Kasdien plauti reikia skystos pudros paskirstymo įrankius (užtat aš dažniausiai tepu pudrą rankomis:), o štai vokų šešėlių, skaistalų šepetukus užteks išplauti kas savaitę, gal pusantros.

Tik neplaukite ‘belenkaip’, kitaip Jūsų grožio įrankiai ilgai netarnaus, šepetėliai taps šiurkštūs, pradės mesti savo šerelius.

Aš žinau du labai paprastus valymo būdus. Pirmasis - plovimas su vaikišku šampūnu. Antrasis - plovimas su skystu rankų muilu ir šlakeliu gero aliejaus. Jokiu būdu neplaukite šepetėlių su paprastu muilu, arba paprastu šampūnu, tai švelniems šereliams yra per stiprios priemonės.

foto

Pirmiausiai visus savo šepetėlius sudrėkinkite vandeniu. Į švarią lėkštę įpilkite šlakelį rankų muilo (labai tinka antibakterinis) ir šlakelį alyvuogių aliejaus.

foto

Švelniai ‘įmasažuokite’ į skystį savo šepetėlius. Darykite tai tol, kol šepetėliai prisipildys muilo, nuo šerelių galiukų iki pat viršaus.

foto

Švelniais judesiais plaukite šepetėlius po plona srovele bėgančiu, šiek tiek šiltu vandeniu. Plaukite tol, kol vanduo nubėgs visiškai švarus. Katik išplautus šepetėlius sudėkite ant popierinės servetėlės ar rankšluosčio. Geriausia bus, jei naudosite baltos spalvos servetėlę, tada matysite ar gerai išskalavote šepetukus. Jei popierius sugers nelabai švarų vandenį, dar kartą šepetėlius skalaukite.

foto

Ploniems mažiems šepetukams rekomenduoju įsigyti specialaus valiklio, nors galite plauti įprastu būdu. Valiklis, neveltui tam ir sukurtas, nuostabus dalykas. Jis nėra skirtas didelių šepetukų giliam valymui, todėl tinka nuplauti mažuosius įrankius, arba patį paviršių. Tereikia juo suvilgyti vatos diskelį ir švelniai patrinti šepetėlius. Dažai išsivalo akimirksniu. Tai puikus dalykas, jei turite tik vieną vokų šešėlių šepetėlį, o norite naudoti kelias spalvas iškart. Po pirmų šešėlių naudojimo nuvalykite šepetuką, palaukite kelias minutes, kol nudžius ir jau galėsite naudoti kitą atspalvį.

foto

Aš asmeniškai… DIEVINU savo MAC šepetukų valiklį ir jo nekeisčiau į jokį kitą, tačiau parduotuvėse, internete tokių valiklių pasirinkimas gana platus. Galima surasti ir geriau žinomų firmų, ir ne tokių garsių. Pigesnių ir brangesniu. Kiekvieno kišenei.

foto

Dar šlapius, išplautus šepetėlius suguldykite ant švaraus rankšluosčio - šereliais žemyn (kaip rodau nuotraukoje). Žemyn juos reikia suguldyti tam, kad prie šepetėlio ir kotelio sujungimo nesusikauptų drėgmė, visas vanduo išbėgtų. Jei sujungimas sudrėks, galimas dalykas, kad šepetukas atsiklijuos, ypač, jei jo kotelis yra medinis.

Palikite džiūti per naktį, o tada sudėkite šepetėlius į jų įprastą vietą.

foto

Na, gal pamiršau ką nors paminėti… Jei ką, klauskite, atsakysiu, jei tik žinosiu teisingą atsakymą.

Su meile, Gabrielė.

comments powered by Disqus