Gabrielės Blogas
dalykėliai.lt

Makiažo priemonės jaunai panelei

2014-11-17

foto

Įsivaizduoju, kaip sunku turėtų būti paauglių mergaičių mamoms, kurių dukros pradeda domėtis kosmetika, makiažo priemonėmis, skaito grožio tinklaraščius, žiūri youtube video pamokas bei nori visko ir iškart. Aš pabandžiau išrinkti pagrindinius dalykėlius, kuriuos jaunoms panelėms vertėtų turėti savo kosmetinėje. Pagrindą, kuriuo reikėtų išmokti naudotis bei kosmetiką, kurios niekaip nebūtų galima padauginti, o panelė neatrodytų kaip klounas. :) Metams tam turėtų pilnai užtekti 150-180Lt. Žinau, kad susilauksiu prieštaringų nuomonių, todėl kiekvieną savo pirkinį noriu paaiškinti.

Pradėsiu nuo to, kad išrinkau aštuonis gaminius: kreminę pudrą, maskavimo pieštuką, blakstienų tušą, antakių pieštuką, lūpų pieštuką, lūpų blizgį, kompaktinę pudrą ir skruostų raudonį.

foto

Po viena iš Instagram nuotraukų jau skaičiau nuomonę, kad panelei apskritai nederėtų naudoti kreminės pudros - užtektų bb, arba cc kremo. Aš iš dalies sutinku, tačiau viskas priklauso nuo individualios situacijos. Pudra skirta ne tik išlyginti veido atspalvį, tačiau ir paslėpti trūkumus. Pripažinkit, kad paauglystėje dažnos merginos veidas būna pabertas jaunatvinių spuogelių, kuriais nė viena nesididžiuoja, o pasitikėjimas savimi ir savo išvaizda, tokiu metu yra labai svarbūs. Ir ne, pudra nepakenks, jei bus kokybiška, naudojama tikslingai ir pagal visas odos priežiūros taisykles. Kadangi reikia žiūrėti ką tepame ant veido, tai pasirinkau ne pačią pigiausią, mano nuomone, labai kokybišką - Bourjois Healthy Mix Serum pudrą. Būtent šis gaminys turėtų tikti panelėms, kurios per daug neturi ką slėpti. Ji yra silpno maskavimo laipsnio, taip pat drėkina, tinka jautriai odai. Jei veidas nelygus, spuogelių pasitaiko daugiau, žvilgtelkit į kitas šios firmos pudras, ant kiekvieno buteliuko būna pažymėtas maskavimo stiprumas ir kokiai odai ji tinka. Manau, kad kreminė pudra turėtų būti brangiasias kosmetikos krepšelio daiktas.

Dar vienas must have dalykas yra blakstienu tušas. Daiktas atrodo nedidelis, bet stebuklingas. :) Ypač reikalingas šviesių blakstienų savininkėms. Nenaudojant vokų šešėlių ir akių pravedimo, akių makiažo padauginti bus sunku, todėl nemanau, kad jį reikėtų drausti einant į mokyklą. Blakstienų tušą aš parinkau visai pigų, Maybelline Great Lash. Pinigų tam daug išleisti nereikėtų, nes parduotuvėse didelis pasirinkimas pigių ir neblogų tušų. Būtent šį aš ir pirkdavau, kai tik pradėjau dažytis. Tankių blakstienų efektą su juo pasiekti yra gana sunku, tačiau plaukeliai gražiai iššukuojami, atskiriami ir paryškinami. Viskas, ko paauglystėje reikia.

foto

Maskavimo priemonė reikalinga visoms panelėms imtinai. Nes net gražiausios ir skaisčiausios odos savininkė kartais neišsimiega ir atsikelia su pajuodusiais paakiais… Arba ir koks spuogelis gali iškilti. Kiek pastebėjau, parduotuvėse taip pat nemažai, visai kokybiškų, bet pigių maskavimo priemonių. Pasirinkau pieštuką, kuris trūkumus paslėpia gana storu, matinės spalvos sluoksniu. Jei parinktumėte tinkamą atspalvį, produkto išsklaidyti beveik nereikėtų, gal tik švelniai patapšnoti pirštų pagalvėle. Manau, kad tokį išsukamą pieštuką visai patogu naudoti.

Kompaktinė pudra reikalinga odos blizgesiui paslėpti. Jos nereikėtų naudoti nebent sausiaodėms. Jei veidelis riebus, arba mišrios odos, tokią pudrą taip pat reikėtų įsigyti ir panaudoti gal net kelis kartus per dieną. Catrice produktas, kurį šį kartą parinkau, mane maloniai nustebino. Jis šiek tiek pigesnis, nei mano pamėgta Rimmel Stay Matte, tačiau neprastas. Padengia veidą beveik nematomu matiniu sluoksniu, todėl kad ir kiek jau daug tokios pudros prisitepsi, vistiek neatrodysi kaip su baisia kauke. Manau, kad tai net labai tinkamas gaminys paauglėms.

foto

Dalykas, kuris šį kartą man nepatiko ir antrą kartą jo nesirinkčiau - essence silky touch skruostų raudonis. Labai byra, greitai nusivalo. Bandyčiau kitos firmos. Pažįstu kelias merginas, kurios skruostų apskritai nedažo, tačiau, mano galva, visai be reikalo. Keli nedideli potepiai pakeičia visą veidą. Jis tarsi nušvinta, atrodo skaistesnis ir sveikesnis. Rytais padeda atrodyti žvalesnėms. Rinkitės natūralaus atspalvio, jokiu būdų ne bronzinį ar ryškiai persikinį ružą.

Jei panelės jau pasidažę blakstienas ir skruostus, veidas gali atrodyti blyškokas su neparyškintais antakiais. Toms, kurių antakiai vešlūs ir tamsūs, ko gero, reikėtų juos tik sušukuoti, o jei pasižiūrėję į veidrodį matote, kad antakiai neturi jokios aiškios formos, arba, neduok Die, jų išvis beveik nesimato, tai prireiks paprasčiausio pieštuko. Aš pradžiai rinkčiausi šviesų pieštuką, su kuriuo būtų beveik neįmanoma nusipiešti per ryškius antakius, arba nubrėžti per aštrūs kampai nekristų į akis. Juk pradėjus dažytis, taip lengva visur suklysti. Net aš pati, tikra tamsiaplaukė, puikiai paryškinu antakių formą su essence 04 blonde pieštuku, kuris skirtas blondinėms, jo man pakanka, jei makiažas visai neryškus.

foto

Lūpoms parinkau švelnios spalvos, tačiau visai stiprios pigmentacijos lūpų blizgį ir tos pačios firmos lūpų pieštuką. Iš esmės, pieštuko gali ir neprireikti, tačiau aš jį patarčiau naudoti, kad blizgesys neprabėgtų pro lūpų kraštelius ir atrdytų nepriekaištingai. Lūpų forma būtų pabrėžta, o jos pačios atrodytų putlesnės. Kas be ko, spalva neturi būti ryški, nes pro kraštus nusivažiuoti taip pat lengva kaip ir su antakiais. Pirmiausiai ‘atidirbam’ ranką su švelniais atspalviais, o tada imame ryškesnius. Noriu labai parekomenduoti Eveline atsukamą lūpų blizgesį. Nors kainuoja apie dešimt litų, tačiau yra puikus. Minusas tas, kad šiek tiek greičiau ‘nusivalgo’, bet spalva labai lengvai pasiskirsto, atrodo natūraliai, nesausina.

(NORIU ATKREIPTI DĖMESĮ, kad ne visi šios firmos blizgiai yra tokie geri. Nuotraukoje matote išspaudžiamą, persikinės spalvos blizgesį, kuris yra visiška priešingybė mano prieš tai minėtam. Nežinau, gal maniškis papuolė koks pasenęs, tačiau ant lūpų tepasi labai negražiai, nelygiai subėga į lūpų griovelius, yra klampokas. Nepirkčiau nė už ką daugiau.)

Šiame įraše aš išsakiau savo asmeninę nuomonę. Manau, kad tai pagrindiniai kosmetikos gaminiai dar tik pradedančiai dažytis panelei. Gal nedidelė gairė, nuo ko reikėtų pradėti (nuo ko pradėčiau aš pati). Tikiuosi, kad kažkam tai bus naudinga.

Jei žinote nebrangių, jaunoms panelėms prieinamų, tačiau tikrai kokybiškų gaminių, pasidalinkite savo patirtimi komentaruoe. Taip pat pasidalinkite ir tais produktais, kurių daugiau nepirktumėte, gal kažkam tai padės neišmest savo pinigėlių į balą. Ačiū :)

foto

Su meile, Gabrielė.

comments powered by Disqus