Gabrielės Blogas
dalykėliai.lt

Foodie Penpals: rugsėjis

2014-09-30

foto

Apie Foodie Penpals veiklą sužinojau kažkur prieš metus, pas Vitą. Idėja tokia, kad kas mėnesį tau paskiriamas grupės narys, su kuriuo privalai susisiekti ir išrinkti/išsiųsti jam maisto siuntinuką. Jo vertė, be pašto išlaidų, apie 45lt/13eur. Jei žmogus pageidauja, siuntinėlyje gali būti ir nevalgomi dalykai, susiję su maisto ruoša, tarkim - popierinės keksiukų formelės. Tai priklauso tik nuo to, ką susitari su savo to mėnesio Foodie Penpals draugu. Bendravimas su projekto kuratore ir jo dalyviais vyksta elektroniniu paštu. Kad viskas vyktų sklandžiai, kaskart primenamas susisiekimo su paskirtu nariu terminas bei dovanėlės išsiuntimo laikas. Mėnesio pradžioje gauni žmogaus kontaktą, po geros savaitės jam išsiunti išrinktus dalykėlius, o to pačio mėnesio pabaigoje, mielas maisto paketas, jau atkeliauja ir į tavo namus. Patikėkit, pakuojant jausmas toks, kad atėjo Kalėdos! :) Šis malonumas kas mėnesį bendrai kainuoja apie 70lt, tačiau nebūtina dalyvauti nuolat. Jei nėra laiko, noro, galimybių, galima užsiregistruoti vienam kartui, o vėliau savo narystę atidėti. Aš siūlau pamėginti! Jei norit suspėti į spalio traukinį, turėtumėt su koordinatore susisiekti iki šio mėnesio 5 dienos (5 dieną vienas kitam jau bus priskiriami mėnesio maistinukai). Viską smulkiau galite sužinoti RockSalt puslapio, foodie penpals paskyroje, o prašymą dalyvauti išsiųsti Carol Anne Grady - rocksalt@thisisrocksalt.com

Rugsėjis yra pirmas mėnesis, kai po ilgos pertraukos aš ir vėl šiame projekte! Buvo nerealiai linksma rinkti, o vėliau pakuoti ir išsiųsti siuntinį savo mėnesio maistinukui. Dar nerealiau buvo gauti labai šaunią - pilną skanėstų dėželę, kurią man siuntė Helga, iš Airijos. Nors Helgos neprašiau nieko konkretaus, ji pataikė tiesiog į dešimtuką (ir taip dar įmanoma). Gavau viską, ko galėjau norėti ir tikėtis. Dėžėje radau sausą mišinį scones pyragėliams kepti, organiškos žaliosios arbatos, spring rolls rinkinį suktinukams gaminti, džiovintų braškių jogurto apvalkale (kaaaip skanu!!!), taip pat guminukų ir labai mielą atviruką. Ačiū ačiū ačiū, Helga! :)

foto

Labai didelis minusas yra Lietuvos PAŠTAS. Bent jau mano apskrities. Eilėje, kiekvieną kartą, reikia stovėti mažiausiai pusvalandį. Ateiti, pirmadienį - penktadienį, galima tik darbo valandomis, taigi tenka paaukoti visą pietų pertrauką. Nežinau, aš kažkaip negaliu nesinervinti. Gerai, kad jei galimybės šiokią dieną ten nueiti nėra, eilėje galima pastovėti ir šeštadienį. Tik paštas tada dirba trumpiau.

foto

O dabar grįžkim prie malonių dalykų. ATVIRUKAS. Man jis toks fainas! Gal dėl mano beribės meilės visiems šunims, o gal dėl to, kad pavaizduotas aviganis Tip Top panašus į mano tėčio šunį Bartą, kuris yra labai draugiškas ir mielas :)

foto

Scones mišinys man, ko gero, patiko labiausiai. Gamindama užtrukau kokias dvi minutes. Reikėjo tik įpilti vandens, išmaišyti ir šaukštu pyragėlius išdėlioti skardoje. Po dar 20 minučių, ant stalo garavo minkštučiai scones.

foto

Va ir rezultatas.

foto

O čia, maniškė draugė tikrina siuntinuką, kurį ruošiau išsiųsti pati (ar sakiau, kad man patinka viską kruopščiai įpakuoti?), ji tiesiog privalėjo dėželės turinį patikrinti, apuostyti ir… apčiaudėti (tegul būna mūsų mažytė paslaptis).

P.S. Nuo vienos mano blog’o skaitytojos gavau laiškutį su keliais klausimais apie siuntimo kainą bei ką dėjau savo maistinukui. Galbūt mano atsakymas pagelbės dar kam nors, smagu, kad domitės, kuo mūsų daugiau, tuo linksmiau: Siuntimo kaina priklauso ir nuo to, į kokią šalį siųsite siuntinį, ir nuo svorio, tai labai individualu. Man, kas mėnesį, bendroj sumoj Foodie penpals kainuoja 70-80Lt. Į siuntinį kaskart dedu skirtingus produktus, nes žmonių pageidavimai vis kitokie, reik išsiklausinėt. Dažniausiai stengiuosi siųsti ką nors pagaminto Lietuvoje, lietuviams gerai žinomo ir mėgstamo, pridedu atviruką su paaiškinimais apie gaminius. Tai būna ir įvairūs saldainiai, šokoladai, ir pvz. sausas mišinys bulviniams blynams gaminti.

foto

Su meile, Gabrielė.

comments powered by Disqus