Gabrielės Blogas
dalykėliai.lt

'Kauno grūdų' siuntinys

2015-06-10

Photo

Labas! Po visos savaitės pertraukos, grįžtu su, man pamėginti atsiųstais, Kauno Grūdų produktais. Jau ilgą laiką šis įrašas laukė savo eilės, o aš vis neturėjau kada prie jo prisėsti, todėl skubu pasakoti kas man patiko, o kas nelabai.

Pirmiausia, apie geriausią dalį - greito paruošimo avižines košes. Labai patogus būdas papusryčiauti, kai nėra laiko. Užpili verdančiu vandeniu, pasiimi šaukštelį ir valio! Labiausiai man patiko tradicinio skonio košė, be jokių vaisių, ar uogų. Tiesa, visos jos man šiek tiek per saldžios, tačiau tinka prie kavos, arba arbatos be cukraus.

Sakyčiau, kad košės skirtingos nuo tų, kurias pasigamintumėte namuose. Lyg du atskiri patiekalai. Namuose gaminta košė tikrai bus sveika, žinosite kiekvieną ingredientą, pagardinsite savo mylimais priedais, tačiau užtruksite šiek tiek laiko, o dar ir indus teks plauti. Greito paruošimo košės geros tuo, kad pastangų reikalauja labai minimaliai, todėl garantuoja greitą pasisotinimą (ir skanų). Nuo kitų tokio tipo košių, ‘Kauno grūdų’ skiriasi tuo, kad turi patogius indelius, kurie pravers ne tik tada, kai namuose nesinorės plauti lėkščių, bet ir į gamtą bus galima nusivežti.

Labai nuoširdžiai pasakysiu, kad kasdien jų nevalgau, o ir kitiems to nepatariu. Jei jau turim laiko, tai kam visi tie skonių stiprikliai ir kvapikliai. Geriau pusryčius pasiruošti patiems. BET kaip visada yra BET. Tokias košes labai mėgstu, kai ruošiuosi sportuoti ir neturiu kada gaminti. Viename indelyje yra 70g paruoštuko - pats tas, kai nenori persivalgyti, o organizmui reikia energijos. Su nurodyta ant pakelio informacija, daug lengviau sekti ir savo suvartotas kalorijas. Užskaitau.

Photo

Ką galėčiau pasakyti apie greito paruošimo makaronus? Puikiai padirbėta su jų pakuotėmis. Atrodo gražiai. Skonis… toks pats, kaip ir visų kitų vermišelių, kuriuos galite įsigyti parduotuvėse. Tiesiog nieko ypatingo, nieko naujo. Viduje, žinoma, yra pakelis su prieskoniais, kurie makaronus turėtų paversti jautienos, vištienos, ar grybų skonio. Na nepasakyčiau. Galėtų prie jų visų pridėti tiesiog paprastos Vegetos. Būtų kažkas panašaus.

Jei jau kalbėti apie tokius makaronus bendrąja prasme, tai aš juos labai mėgstu. Dar vienas būdas greitai pavalgyti, nereikia stovėti prie puodo ir virti. Tik užpilti vandeniu. Vėliau dar apkepinu su įvairiomis daržovėmis, kariu, spagečių prieskoniais. Ant trupučio sviesto. Pirštelius galima apsilaižyti. Jei skubate, pasinaudokit šia idėja. Tikrai greičiau, nei virti įprastus makaronus.

Rašau ir pati seilę varvinu, prisiminus šį patiekalą. Turbūt nekokia mintis vidurnaktį eit pavalgyti?

Photo

Kai pamačiau, kad įdėtas ir miltų mišinys, skirtas naminei duonai, labai apsidžiaugiau. Iš pradžių pagalvojau, kad čia vienas iš tų paruoštukų, kur reikia tik įpilti vandens ir suminkyti, bet ne. Vėliau pamačiau, kad ant pakuotės yra nurodytas tikslus receptas. Papildomai reikia mielių, vandens, įvairių sėklų…

Viskas kaip ir būtų gerai, bet niekaip pagal tą receptą neiškepiau gardžios duonos. Dabar galvoju, gal reikėjo mažiau miltų… Tešla lyg ir iškildavo, kol laikydavau kambario temperatūroje, tačiau perminkius (o minkant, gliti tešla labai lipo prie rankų) ir pastačius kepti - likdavo kaip akmenėlis. Visai neakyta, sunki, be skonio. Patirtį su kepiniais lyg ir turiu nemažą, bet kažkas čia man nesigavo.

Dabar jau dėčiau daug mažiau miltų ir kepčiau ne kepaliuką, o daug mažų bandelių. Bet tiesą sakant, nežinau kada prisiruošiu vėl su tuo terliotis. Kažkaip ne man šitas mišinys. Prajuokino užrašas ant pakelio ‘lengvai iš pirmo karto’. :))

Sutrumpinta mano nuomonė - košės SUPER, makaronai GERAI, miltų mišinys NELABAI. :)

Photo

Su meile, Gabrielė

comments powered by Disqus