Gabrielės Blogas
dalykėliai.lt

Maisto mėgstamiausi

2016-01-18

maistomegstamiausi

Labas, šiandien ateinu su savo maisto mėgstamiausiais. Tais valgomais dalykėliais, kuriais labiausiai mėgavausi praėjusiais metais. Jų mano virtuvėje atrasite praktiškai visada.

Pirmiausia, tai Auksės duonelė iš Gardėsio kepyklos. Su grūdais, supjaustyta taip, kad labai patogu pasidaryti dvipusį sumuštinį. Žinot kokius sumuštinius aš dažniausiai valgau? Ant šios duonelės užsidedu gerai sunokusiuo avokado. Viskas. Na… Kartais dar pasibarstau druskos ir pipirų, tačiau paskutiniu metu pamėgau valgyti be nieko. Sotumas garantuotas.

Jei labiau traukia saldūs pusryčiai, dažnai renkuosi OHO pusryčių dribsnius/pagalvėles Cinnamon Dreams. Dievulėliau, Cini Minis iš Nestle, prieš šiuos OHO dribsnius, tiesiog nublanksta. Tas minkštas cinamono įdaras viduje mane papirko. Tiesa, jie išties labai saldūs, todėl su paprastu pienu man nelabai ir skanu. Beveik visada valgau su Alpro migdolų pienu. Arba avižų. Bet dažniau migdolų.

Žinot kur dar labai mėgstu naudoti Alpro pieną? Kai darausi mėtų arbatą. Paprasta mėtų lapų arbata yra skani. Mėtų arbata su migdolų pienu ir šaukšteliu cukraus - fantastika. Tikriausiai, tai pati mylimiausia mano arbata apskritai, o ne vien praėjusiais metais.

Dabar papasakosiu ką valgau, kai gaminti neturiu laiko. Na gerai gerai… kartais ir pritingiu. Tai yra kepta vištienos krūtinėlė, kurią perku Maximoje (niom niom niom) ir jau paruošti Scotti juodieji ryžiai, kuriuos kelias minutes pakepinu ant sausos keptuvės ir galiu valgyti. Kartais juoduosius ryžius vagau ir be nieko, pusryčiams. Tas jų lipnumas, traškumas, tarsi riešutinis skonis… Kažkas tobulo mano skonio receptoriams. Tiesa, namuose visada turiu ir tos pačios firmos neparuoštų juodųjų ryžių. Reikalas tas, kad jie verda kur kas ilgiau, nei įprastiniai ryžiai, todėl juos gaminu rečiau. Bet kainos atžvilgiu, tai tikrai labiau apsimoka pirkti didelį pakelį nevirtų ryžių. Prieš perkant, atkreipkit dėmesį.

Na ir pats saldžiausias dalykėlis - Ferrero Rocher. Anksčiau be proto mėgau Raffaello, o tada ta kokosinė manija man baigėsi, atsibodo. Atradau Rocher. Kolkas tai yra patys mylimiausi mano šokoladiniai saldainiai. Taškas.

Ar būtų įdomu mano tinklaraštyje apie maistą paskaityti dažniau? Ką Jūs šiuo metu labiausiai mėgstate valgyti?

Su meile, Gabrielė

comments powered by Disqus