Gabrielės Blogas
dalykėliai.lt

Gaminu pagal Gordon Ramsay #1

2016-07-14

gaminu

Nenoriu daryti ilgos įžangos. Tik pasakysiu, kad užsikabinau žiūrėti visokias laidas su virtuvės šefu ir šiaip labai žinomu žmogum :)) Gordon Ramsay. Visko kruopščiai pagal jo receptus negaminau, tačiau įkvėpimo šaltinis tegu būna aiškus. Įkėliau kelias nuotraukas apie kurias ir papasakosiu, o netolimoje ateityje pasistengsiu parodyti ir daugiau savo virtuvės, kurios įkvėpėjas tas pats asmuo.

Daugumą tikslesnių receptų galite atrasti mano FB paskyroje Gaminu Namie.

gaminu

Šiltos salotos buvo tikrai skanios, tik ančiuvių padažas gavosi kiek per sūrus, kitą kartą visus produktus salotoms sudėčiau taip pat, o padažo… manau, kad nedėčiau jokio. Jei įdomu, lėkštėje guli :) : karštos išvirtos bulvės, karštos šparaginės pupelės ir žali žirneliai, tunas, virti kiaušiniai, alyvuogės, romaninės salotos, pomidoriukai.

PATS SKANIAUSIAS DALYKAS buvo karšti sumuštiniai, kurie mano namuose tapo periodiškai kartojami. Bandeles su sūriu perpjoviau pusiau ir pakepinau ant karštos keptuvės su šlakeliu alyvuogių aliejaus. Ant viršaus dėliojau camembert sūrio ir kriaušių riekeles, apibarsčiau smulkintais graikiniais riešutais… pašoviau į orkaitę su įjungta grilio funkcija. Kepinau, kol sūris pradėjo lydytis. PASAKAAAA.

gaminu

Dar gi gavau idėją keptai vištai. Ji tokia, kad po odele kišau sviestą su žolelėmis, vidų įdariau avinžirniais, o pati višta kepė ant česnakų puselių. Aromatas buvo pasakiškas. Mėsytė minkšta, avinžirniai tapo puikiu garnyru. Viską smulkiau papasakojau Facebook paskyroje, apie kurią rašiau viršuje.

gaminu

Buvo puikūs pietūs. Puikūs.

gaminu

Polenta košė kitaip. Sakyčiau, ta košė tapo tokiu… pikantišku pusryčių pyragu. Man labai patiko. Pati idėja ta, kad polenta miltus reikia užvirti su vandeniu, įmaišyti gausų kiekį tarkuoto kietojo sūrio ir šlakelį alyvuogių aliejaus. Košę sukrėsti į riebalais pateptą formą, tada pastatyti sustingti į šaldytuvą.

Vėliau pyragą patiekiau su grilyje keptais pomidoriukais ir rikota.

gaminu

Virtų bulvių blyneliai pakepti svieste, o ant viršaus, sakyčiau - saldžiarūgštis, pupelių ir šoninės padažas. Sotūs pietūs garantuoti. Arba pusryčiai. Arba vakarienė.

gaminu

Labai gardus, visus pakerėjęs, desertas, kurį itin paprasta pagaminti. Sumaišome plaktą (be cukraus) grietinėlę, palaužytą morengą (galim išsikept ir patys) ir šviežias braškių skilteles. Pastatome į kamerą, kad sustingtų. Patiekiame kaip ledų desertą.

Viršų galima apipilti padažu iš braškių, pakepintų rudajame cukruje.

Bus kartojama!

gaminu

Su meile, Gabrielė

comments powered by Disqus